AK Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Araç sahipleri tarafından Ak Sigorta ile yapılan poliçeler doğrultusunda, hasarların sigorta şirketine bildirilmesi ve kaskonun bu hasarları tazmin etmesi sağlanmalıdır. Kazanın olduğu günden itibaren 7 gün içerisinde bir kayıt oluşturulmadığı sürece, sigorta şirketi tarafından kazadan haberdar olunması mümkün olmayacağı için, kaskonun teminatı alınamayacaktır. Ak Sigorta ile direkt olarak şubelere giderek görüşebileceğiniz gibi, mobil cihazlardan veya bilgisayardan online işlemler sayfasına girerek, hasar dosya bilgilerine göre sorgulama yapabilirsiniz.

AK Sigorta Hasar Dosyası Nasıl Sorgulanır?

Sorgulama işlemlerini direkt olarak müşteri hizmetleri hattıyla iletişime geçerek yapabilirsiniz. Eğer online işlemler sayfasından Ak Sigorta bünyesinde dosya sorgulaması yapmak isterseniz, sizden talep edilecek olan iki bilgiyi sisteme girmeniz yeterli olacaktır. Online işlemler sayfasını tarayıcıda arattıktan sonra, ana sayfada yer alan “Hasar dosya arama” butonuna tıklamalısınız.

Dosya ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarasına göre arama yapılacak olması halinde, öncelikle size özel oluşturulan dosya numarasını ilk boşluğa yazmanız gerekiyor. Ardından T.C. kimlik numaranızı veya V.K. numarası olarak tanımlanan kaydı ikinci boşluğa yazmanız yeterli olacaktır. Dosya numarası ile birlikte T.C. kimlik numarası bilgilerinin girilmesinin ardından, “Devam” butonuna tıkladığınızda direkt olarak şirketin hasar kaydının anlık durumunu inceleyebiliyorsunuz.

İLGİLİ İÇERİK:  Halk Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

İkinci sorgulama işlemi olarak ise Poliçe numarası ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarası bilgilerinin girilmesi gereklidir. İlk boşlukta sizden istenecek olan poliçe numarası bilgisini girdikten sonra, alt kısımda yer alan T.C. kimlik numarası veya V.K. numarası talep edilen bölümü doldurmanız isteniyor. İki bilgiyi de verdikten sonra, Ak Sigorta bünyesinde dosya numaranız sorgulanacak ve hasar kaydıyla ilgili tüm verilere hızlı bir şekilde ulaşmanız sağlanacaktır.

Ak Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Bilgileri

Ak Sigorta aş web sitesini tarayıcıda aratarak, dosya sorgulama sayfasına ulaşabilirsiniz. T.C. kimlik numarası, dosya numarası bilgileriniz aracılığıyla, plakanıza oluşturulan hasar kaydı ve kasko bilgilerine göre ödemeleriniz hakkında detayları öğrenebiliyorsunuz. Motorlu araç sahiplerinden doğum tarihleri, telefon numaraları gibi bilgiler yerine sadece iki bilgiyi girmelerinin ardından kasko verilerine ulaşabilecekleri sabit adreste hizmet veriliyor.

Ana sayfası benimaksigortam.aksigorta olarak belirlenen sigorta acentesi, 2012 yılından bu yana aktif olarak çalışmalarını sürdürüyor. Motosiklet, ticari veya binek araç sahipleri tarafından zorunlu trafik sigortası yapılabiliyor. Ekstra trafik sigortaları için de başvuruda bulunabilir, kaza durumlarında sorgulamayı online işlemler adresinde yapabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  Yaparsın Aşkım Başvuru

Ak Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Müşteri Hizmetleri

AK Sigorta, müşterileri tarafından sadece online işlemlerin yapılmasını zorunlu hale getiren bir kuruluş değildir. Mail üzerinden bilgi@aksigorta.com.tr adresi aracılığıyla veri talebinde bulunabileceğiniz gibi, direkt olarak telefon numarasını aradığınızda da operatörler tarafından açıklama yapılacaktır. 0216 280 88 88 numaralı hat aracılığıyla hem hızlı bir şekilde hasar dosya kaydının sorgulanması hem de kaydın oluşturulduğu tarih, kasko teminatı gibi detayların öğrenilmesi de mümkün olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir