Allianz Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Allianz sigorta acentesi, müşterilerine özel olarak belirlediği poliçe bedelleriyle birlikte, teklif edilen sigorta tutarlarına uygun teminatlar belirliyor. Zorunlu trafik sigortası kapsamında olan araç sahiplerinin yapmış olduğu kazalar ve bu kazalarda ödemelerin sigorta şirketinden temin edilebilmesi için, kaydın tutulması gerekiyor. Tutulan kayıtlar, aracın gelecekteki sahibi olacak kişiler tarafından da tüm detaylarıyla, herhangi bir bilgi eksikliği olmaksızın görülebiliyor.

Sigorta acentesi tarafından verilen hizmetlerden yararlanmak, otomobilin veya motosikletin hasar kayıtlarının detaylarına ulaşmak için, hasar.allianz.com.tr adresini tarayıcıda aratmanız gerekiyor. Daha sonra ise sizden istenecek olan bilgileri sisteme girerek, aracın tüm kayıtları hakkında yapılan kayıtları öğrenme olanağına sahip olabilirsiniz.

Allianz Sigorta Hasar Dosyası Nasıl Sorgulanır?

Araç sahipleri tarafından aracın hasar dosya kayıtlarının görülebilmesi için, ana sayfaya girildikten sonra “Hasar Dosya kaydı” butonuna tıklanması gerekiyor. bu alanda sizden istenecek olan ana branş bilgisini OTO veya OTO Dışı olarak işaretlemelisiniz. Ardından ikinci sıradaki bölümde ise dosya branş bilgisini KASKO, Trafik veya Trafik İhtiyarı seçeneklerinden birini işaretleyerek belirlemeniz gerekiyor.

İLGİLİ İÇERİK:  Axa Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Dosya branş bilgilerinin girilmesinden sonra, alt kısımda yer alan dosya numarası bilgilerini yıl, K ve numara olacak şekilde poliçedeki haliyle işaretlemeniz gerekiyor. Poliçe numarası kısmında, size özel olarak oluşturulan poliçenin numarasını girmeniz isteniyor. Bu bilginin de girilmesinden sonra, en alt bölümde yer alan güvenlik kodu verilerinin girilmesiyle, “Gönder” butonuna tıklandığında hasar dosyasını sorgulayabilirsiniz.

Allianz Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Bilgileri

Sigorta acentesi tarafından kaza raporuyla ilgili sorgulamanın online işlemler sayfasında yapılmasının ardından, gerekli evraklar ve teminat bedelleriyle ilgili bilgilere ulaşılabiliyor. Allianz Sigorta tarafından sigorta poliçesi oluşturulan tüm müşteriler tarafından sadece online işlemler adresiyle değil, müşteri hizmetleri hattından ve şubelerden de bilgi edinilebiliyor.

İstediğiniz her zaman için poliçe durumu hakkında detayları hasar.allianz adresi aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Araç sahipleri tarafından direkt olarak acentelerin şubelerinde evraklar kontrol edilebilirken, aracın hasar dosya kayıtlarının online işlemler adreslerinden sorgulanması için hiçbir evrak gerekmiyor. Sigorta şirketi tarafından belirlenen hizmet sürecine uygun şekilde, beş temel bilginin girilmesiyle birlikte, geçmişte kayda geçirilen tüm kazalar için anlık verilere erişilebiliyor.

İLGİLİ İÇERİK:  Eureko Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Allianz Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Müşteri Hizmetleri

Dosyaların değerlendirilmesi, kayıtların tutulması, aracın değişen parçalarının ve yapılan kazaların öğrenilmesi için Allianz tarafından online işlemler adresinde hizmet veriliyor. Buna ek olarak araçla ilgili genel bilgilerin öğrenilmesi amacıyla 0850 399 9999 telefon numarasını arayarak müşteri hizmetleri operatörleriyle görüşebilirsiniz.

Türkiye’de sayfalarda yer verilen her bilgi, direkt olarak Allianz sigorta acentesi tarafından aynı şekilde sigorta sorgulama sayfalarında da açıklanıyor. Sizden istenecek olan bilgileri doğru vermeniz için ana branş, dosya branşı, aracın hasar dosya numarası, poliçe numarası bilgileri istenecektir. Ardından size geçmişte dönük tüm kayıtlara ulaşabileceğiniz şekilde resmi veriler bildirilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir