Anadolu Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

0
114
Anadolu Sigorta

Anadolu Sigorta müşterileri, araçların tüm kayıtlarının tutulması için sistemde hızlı sonuç alınabilecek şekilde online işlemler adresini kullanabiliyorlar. Sigorta acentesinin otomobil veya motosikletle ilgili tuttuğu hasar kayıtları, aracı satın almak isteyen kişiler tarafından kolaylıkla sorgulanabilmesi için sadece iki bilgi talep ediliyor. Araç sahibinden T.C. kimlik numarası bilgisini, sigorta numarasını VKN veya YKN olarak isteyebilirsiniz.

Ardından aracın hasar dosya numarasını, müşterinin Anadolu Sigorta sayfasında gerekli olan bilgilerini girerek online işlemler adresinde öğrenebilirsiniz. Ayrıca müşteri hizmetleri hattı da bulunduğu için, aracın detaylarına erişilebilmesi amacıyla direkt olarak operatörlerden yardım alabilir, sisteme nasıl giriş yapabileceğinizle ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

Anadolu Sigorta Hasar Dosyası Nasıl Sorgulanır?

Hasar kayıt numarasının bilinmesi, araç sahibinin T.C. kimlik numarasının bilinmesi sayesinde, aracın hasar verilerinin öğrenilmesi ve ödenmiş olan teminatlarıyla ilgili bilgilere erişilmesi mümkün oluyor. Kasko hasarlarında onarımla ilgili belirlenen sürenin 7 gün olduğunu açıklayan Anadolu Sigorta, yoğunluk durumuna bağlı olarak bu sürenin uzayabileceğini belirtiyor.

Araç sahibi tarafından kazanın büyüklüğüne göre, direkt olarak hasar dosya kaydında belirlenen teminat değerleri ve ödenecek olan kasko ücretlerinde değişikliğe gidilebileceği vurgulanıyor. Hasar bilgilendirme işlemlerinin sadece araç sahipleri için değil, aracı satın almak için bilgi talebinde bulunan diğer kişiler tarafından da gerçekleştirilmesi mümkün oluyor. Sistemde araç sahibini mağdur edecek, verilerin değiştirilmesine yol açacak bir alan bulunmuyor.

İLGİLİ İÇERİK:  Asat Borç Sorgulama

Anadolu Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Bilgileri

Müşterilerine direkt olarak hasar dosya sorgulama için üç bilginin girilmesiyle hizmet vermeye devam eden Anadolu Sigorta, ana sayfadaki “Hasar dosya sorgulama” butonuna tıklandığında yeni sayfaya yönlendirecektir. Mobil cihazlardan veya bilgisayardan güncel giriş adresine ulaşabilir, hasar dosya sorgulama adresinde “Hasar dosya no” bölümünde doğrudan kayıtlı kişinin dosya numarası girilmelidir.

Geçmişteki tüm hasar kayıtlarına ulaşılabilmesi için doğru bilgilerin girilmesine dikkat edilmelidir. İkinci bilgi olarak ise sigortalı – hak sahibi olan kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarası, VKN numarası veya YKN numarasından birinin girilmesi gerekiyor. Üçüncü ve son bilgi ise, sayfada yer alan 6 haneli koddur. Bu kodun yer aldığı bölümün üzerindeki kısma girilmesinin ardından, “Sorgula” butonuna tıklanarak, kazalara dair her detaya erişilmesi mümkün oluyor.

Anadolu Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Müşteri Hizmetleri

Müşteri hizmetleriyle yapacağınız görüşmelerde, hasar dosya sorgulama hattından nasıl bilgi edinebileceğinizi de öğrenebiliyorsunuz. Yasal bilgilendirmelerin yapıldığı, online işlemler hattında araç verilerinin nasıl incelenebileceğiyle ilgili süreçten hızlıca yararlanabilirsiniz. Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi olarak tanımlanan kurumun müşteri hizmetleri ile ilgili telefon numarası, 0850 724 0 850 olarak duyurulmuştur.

İLGİLİ İÇERİK:  Ethica Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Genel müdürlük veya bölge müdürlüklerinin telefon numaraları aracılığıyla iletişime geçebilir, hasar dosya bilgilerini öğrenebilir ve sorgulamanın yapılmasını talep edebilirsiniz. Web sitesindeki bilgilere erişme sürecinde bir sorunla karşılaşmanız halinde, bilgi@anadolusigorta.com.tr elektronik posta adresi üzerinden destek alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here