Ankara Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Ankara Sigorta acentesi, Türkiye’de müşterileri için Türkçe olarak hizmet verdiği online işlemler web sitesinden tüm araçlara yönelik hasar kaydının tutulmasını sağlıyor. Hasar kayıtlarıyla ilgili detaylı bilgi alınabilmesi, tüm araçların kayda geçirildiği andan itibaren hasar durumları, hasar büyüklükleri, ödenen teminatlarla ilgili verilerinin öğrenilmesi mümkündür.

Güvenlik veya veri gizliliğiyle ilgili herhangi bir problemle karşılaşılmaması amacıyla, Ankara Sigorta şirketi tarafından sadece Bu sürecin sadece aracın son sahibi tarafından değil, aracı satın almak isteyen kişilerce öğrenilebilmesi için de sadece üç adet bilgi talep ediliyor. Satış esnasında aracın bir önceki sahibi tarafından Ankara Sigorta acentesine yaptırılan sigortanın kasko bedelini dahi öğrenmek mümkün oluyor.

Ankara Sigorta Hasar Dosyası Nasıl Sorgulanır?

Ankara Sigorta, Türkiye’de müşterileri için hasar sigortasının direkt olarak internet sitesinden sorgulanabilir olmasını sağlayan hizmet vermeye devam ediyor. Erişim sorunu bulunmayan, her müşteri tarafından aracın sadece üç bilgisinin girilmesiyle doğrudan sorgulama sitesine erişim olanağı bulunan bir sayfa oluşturulmuştur.

Müşterilerden hasar dosyasının sorgulanabilmesi için dosya numarasıyla sorgulama bilgisini veya poliçe numarasıyla sorgulama bilgisinden hangisini seçtiklerini işaretlemeleri isteniyor. Ardından araç sahibi tarafından sigorta acentesiyle yapılan anlaşmanın ardından belirlenen dosya numarasının öğrenilmesi, sitedeki ikinci soruya bu kaydın girilmesi gerekiyor.

İLGİLİ İÇERİK:  Zimmet Sorgulama

Aracı satın almak isteyen, aracın geçmişteki tüm hasarlı kazalarıyla ilgili bilgilere erişmek isteyen kişiler tarafından, araç sahibinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarasını girmesi isteniyor. Eğer bu bilgi yerine vergi numarası bilgisi bulunuyorsa, bununla da son sorunun cevaplanması mümkün olacaktır. Aracın plaka numarasıyla ilgili bölümde de gerekli işaretlemeleri yaptıktan sonra, sayfanın en alt kısmında yer alan 5 haneli kodu,”Güvenlik kodu” bölümüne girmelisiniz. En son olarak da “Sorgula” butonuna tıkladığınızda yeni bir sayfaya yönlendirilir ve hasar dosyasıyla ilgili verilere erişebilirsiniz.

Ankara Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Bilgileri

Hasar dosyalarının sorgulanması, aracın satışı ve alındığı günden itibaren oluşan hasarlı kazaların öğrenilebilir olması için özellikle Ankara Sigortası tarafından bilgilendirmeler yapılabiliyor. Online işlemler adresine, resmi siteye girdikten sonra sağ üst kısımdan ulaşabilirsiniz.

Ankara Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Müşteri Hizmetleri

Ankara Sigorta Acentesi tarafından açıklanan numara, mobil cihazlardan her zaman ulaşıma açık bir yapıya sahiptir. Telefon numarası aranarak, operatörlerden sisteme girişle ilgili bilgilerin nasıl öğrenilebileceği, sistemde hangi işlemlerin nasıl yapılabileceğine dair detaylar öğrenilebilir. Dosya numarası sorgulama veya poliçe numarası ile yapılacak olan sorgu tipinin seçilmesinin ardından, sistemde online işlemler adresi üzerinden aracın bilgilerine ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  Yaparsın Aşkım Başvuru

Araç sahibi olmayan kişiler tarafından da +90 216 665 85 00 numaralı telefondan Ankara Sigorta genel merkezinin operatörleriyle iletişime geçilmesi mümkün oluyor. Hasar sorgulamasının yapılabilmesi için herhangi bir mobil uygulama indirilmesi gerekmediği için, şirket tarafından verilen hizmetten direkt olarak tarayıcıdan yapılacak girişle yararlanılması sağlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir