Asat Borç Sorgulama

Antalya Su ve Atık Su İdaresi bünyesinde hizmet veren yüzlerce çalışan tarafından hem şubelerde hem de internet sitesinde fatura ödemesi kabul ediliyor. Asat borç sorgulama yapılması için arama motorunda “online.asat.gov.tr” sayfasının aratılması gerekiyor. Vatandaşların anlık borç durumları hakkında hızlıca bilgi edinebilmesi ve borçlarını online platformda sıra beklemeden ödeyebilmesi için bu sistem kurulmuştur. ASAT resmi sitesinin herhangi bir mobil uygulamasının indirilmesi gerekmediği için, siteye tarayıcıdan her zaman erişme fırsatı sunuluyor.

Asat Borcu Nasıl Öğrenilir?

Asat borç sorgulama sürecinde vatandaşlar tarafından hızlıca sisteme giriş yapılabilmesi amacıyla sadece iki bilgi talep ediyor. Bu bilgilerden ilki “Abone no” olan bölümdür. Buraya direkt kartınızdaki veya faturalarınızda yazılı olan abone numarasını girmeniz gerekiyor. Alt kısımda yer alan “Güvenlik kodu” bölümünde ise, yazının sağ tarafında yer alan dört haneli sayıyı girmeniz isteniyor. Bu sayıyı güvenlik kodu bölümüne yazdıktan sonra, sayfanın en altında bulunan sorgula butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Bilgileri girmenizin ardından, Asat online ödeme sayfasına ulaşabilir, aktif bir borcunuzun olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Eğer aktif bir borcunuz bulunmuyorsa, yönlendirileceğiniz sayfada “Borcunuz bulunmamaktadır” yazısıyla karşılaşacaksınız.

İLGİLİ İÇERİK:  AK Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Online Asat Borç Sorgulama

Online fatura ödeme devrine geçilmiş olması nedeniyle, Asat borç sorgulama işlemlerinin online.asat.gov.tr adresinden yapılmasının ardından, web sitesinden ödeme yapılabiliyor. Borcu bulunan vatandaşlar tarafından ödeme yapılabileceği için, geçmiş borcunuzun veya yeni ay için gelen faturanın durumuna göre sistemde kartla ödeme yapabilirsiniz. Borcunuzu öğrendikten sonra online ödeme yapmak istemezseniz, bu durumda Antalya genelinde bulunan şubelerden borcunuz için abone numaranızla hizmet alabileceksiniz.

Asat Online Fatura Ödeme

Antalya genelinde su faturalarının belirlenmesi ve halkın kullandığı metreküpe göre belirlenen sabit fiyattan faturalandırma yapılabilmesi amacıyla bu sistem kurulmuştur. Asat borç sorgulama yapılması için E- devlet veya diğer herhangi bir kamu kuruluşunun resmi sitesinden verilere ulaşılması mümkün değildir. İşletmenin verdiği hizmet tamamen halkın geneline açık bir şekilde, abone numarasıyla ulaşılabilir hale getirilmiştir. Bu nedenle Antalya yerli halkının kullanmış olduğu hane başına su faturası da tüm vergilendirme kalemleriyle birlikte verilerde açıklanabiliyor.

Antalya Su Borcu Sorgulama

Su borcu olan vatandaşlar tarafından sürekli olarak şubelere gidilmesi gerekmeksizin borçların online platformdan sorgulanması sağlanıyor. ASAT tarafından kurulan web sitesi aracılığıyla Asat borç sorgulama işlemleri iki bilgi girilerek yapılıyor. Geçmiş aylarda yapılan ödemeler, faturanın kaç TL olduğu ve aktif borcun bulunup bulunmadığının öğrenilmesi sağlanıyor.

İLGİLİ İÇERİK:  Imei Sorgulama

Antalya ili genelinde ikamet eden vatandaşların borçlarıyla ilgili bilgi sahibi olması, isterlerse direkt olarak web sitesinden online fatura ödemeleri yapması mümkün oluyor. Bu süreçte ekstra KDV, ÖTV vb. vergilendirmeyle karşılaşılmayacaktır. Resmi web sitesinde yer alan abone numarası ve güvenlik kodu bölümlerini doldurduktan sonra “Sorgula” butonuna tıklamanız gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir