ATO Randevu

0
729
ATO Randevu

Ankara Ticaret Odası, vatandaşlar tarafından yoğunluk oluşturulmasının önüne geçmek ve her zaman sorunsuz hizmet verebilmek amacıyla randevu sistemi kurmuştur. ATO randevularının alınması için telefonla ticaret odasının danışma hattıyla iletişime geçilebileceği gibi, online sorgulama ve randevu sistemine erişilebilir.

Sistem bünyesinde sizden görüşme sorgulamasını yapabilmek için sadece üç bilgi talep edilecektir. Bilgilerin tümünü eksiksiz ve doğru bir şekilde verdiğinizden emin olduğunuzda, randevuyla ilgili gün ve saat belirlemeniz mümkün olacaktır. Aşağıda, online randevu sisteminde kaydın nasıl yapılacağı ve hangi bilgilerin talep edildiğiyle ilgili detaylı bilgiler yer alıyor.

Ankara Ticaret Odası Randevu

Randevunun alınması için girilen sayfada tüm bilgileri vermenizin ardından, hangi işlemi yapacağınızı işaretlemeniz gereklidir. İşaretlemenizin ardından ise hangi gün, hangi saatte Ankara Ticaret Odası yetkilileriyle görüşeceğinizi kayda geçirmeniz istenir. Randevunuzu alabileceğiniz ve alamayacağınız günler – saatler belirli olduğu için sadece mutlaka gidebileceğiniz saatleri işaretlemeniz gerekiyor. Eğer Ankara Ticaret Odası görüşmesini yapmanızı engelleyecek bir durum söz konusu olursa, sistemde randevu tarihlerini değiştirebilirsiniz.

ATO Randevusu Nasıl Alınır?

Randevunun alınabilmesi için, Ankara Ticaret Odası tarafından hizmet verilen atonet.org.tr adresi oluşturulmuştur. Ana sayfaya giriş yaptıktan sonra, sayfanın üst kısmında bulunan “Randevu almak istiyorum” butonuna tıkladığınızda randevuyu oluşturmak için ilk adımı atabileceksiniz. Kurumun belirlediği formatta verilerin doğrulanması için ise direkt olarak T.C. Kimlik numarası talep ediliyor.

İLGİLİ İÇERİK:  Bereket Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Sizinle iletişime geçilebilmesi, randevun ardından bildirim gönderilebilmesi, işlemlerin doğrulanması için tüm bilgilerin size ait olması isteniyor. GSM numarası, T.C. kimlik numarası bilgileri size ait olmak durumunda dır. Üçüncü ve son bilgi ise doğrulama kodudur. Panelde yer alan doğrulama koduna, “Resimdeki kodu girin” yazısının üstünde bulunan 5 haneli kodla erişmeniz mümkün oluyor. Tüm bilgileri girdikten sonra ise aşağıda bulunan “Kabul ve Beyan ediyorum” butonuna tıklamanız gerekiyor.

ATO Randevu Sorgulama

Ankara Ticaret Odası bünyesinde, gün ve saatini belirlediğiniz bir randevu hakkında sorgulama yapmak için yine ATO resmi sitesini kullanmanız gerekiyor. Ticaret Odası tarafından verilen tüm randevular anında kayıt altına alındığı için, bilgilerin unutulmasını önlemek veya önceden alınan randevuyla ilgili tarihin değiştirilmesini sağlamak mümkündür.

Türkiye genelinde sabit bir adres üzerinden tüm ticaret odaları için hizmet verilmiyor. Bunun yerine özel olarak belirlenen adreslerin tarayıcıda aranması gerekiyor. Randevu sorgulaması için T.C. kimlik numaranız, randevu referans numaranız, doğrulama kodunuz (sitede bulunan 5 haneli kod) istenecektir.

Atonet.org.tr adresinin tarayıcıda aratılmasıyla resmi sayfaya ulaşılabilir, ana sayfada yer alan “Randevu almak istiyorum” ile “Randevumu görmek istiyorum” linklerine tıklanabilir. Eğer randevuyu aldıktan sonra Ankara Ticaret Odası bünyesinde sizden hangi belgelerin talep edileceğini bilmiyorsanız, ana sayfanın alt kısmında yer alan “Ticaret Sicili gerekli belgeler” veya “Oda sicili gerekli belgeler” butonlarına tıklayabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  Zimmet Sorgulama

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here