Axa Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Axa Sigorta, müşterileri için online işlemler web sitesinde aynı işlem için tek panel bünyesinde işaretleme yapmalarını talep ediyor. Oluşan bir hasarla ilgili kayıt oluşturmak, verilerin sisteme işlenmesini sağlamak amacıyla “Hasar ihbarı” bölümüne yer veriyor. Bu işlem yerine, araç sahibi tarafından veya aracı satın alacak olan kişi tarafından sağ tarafta yer alan “Dosya görüntüleme” butonuna tıklandığında direkt olarak sorgulama girişiminde bulunulabilecektir. Talep edilen bilgiler arasında çok büyük bir fark olmadığı gibi, bu süreçte dosya numarası sahibi olan kayıtlı kişinin bilgilerinin tehdit altında olmasına yol açacak bir durumla karşılaşılmayacaktır.

Axa Sigorta Hasar Dosyası Nasıl Sorgulanır?

Axa Sigorta resmi web sitesine, tarayıcıda yapacağınız oasis.axasigorta.com.tr adresi üzerinden eriştiğinizde direkt olarak hasar dosya sorgulama sayfasına ana sayfa üzerindeki butondan ulaşabilirsiniz. Bu sayede “Axa sigorta hasar işlemleri” bağlantısı üzerinden sadece 4 bilgiyi vermenizin ardından sisteme giriş yapabilir ve araca dair elde edilen tüm kayıtlara anında erişebilirsiniz.

Araç sahibinin kayıt ettirdiği tüm hasarlı kazalar için alınan teminatlar, kazaların ne zaman olduğu, ne gibi işlemlerin gerçekleştirildiği gibi durumlar da detaylı olarak açıklanıyor. Müşterilerin mağduriyet yaşamaması, aracı satın alacak olan kişilerin araçla ilgili tüm değişenleri görebilmesi ve hasarlı bölgelerini öğrenebilmesi için bu sayfa her zaman aktif tutuluyor. Aracın verileriyle ilgili detaylı bilgiye ulaşmak isteyen binlerce müşteri için sigorta sayfasında en üst kısımda bulunan Hasar İhbarı – Dosya görüntüleme butonlarından ikinci olanı işaretlemeniz gerekiyor.

İLGİLİ İÇERİK:  İzmirim Kart Bakiye Sorgulama

Dosya görüntüleme işaretlemesinin yapılmasının ardından elektronik posta adresinin girilmesi, sitedeki şifrenin bildirilmesi isteniyor. E- posta adresi ve şifre bilgilerini girdikten sonra direkt olarak güvenlik kodu bilgisini de sitede yer alan 4 haneli kodu girdikten sonra sisteme erişebileceğiniz tüm bilgileri vermiş olacaksınız. “Giriş” butonuna tıkladığınızda, araçla ilgili kayda geçirilmiş olan her türlü hasar verisine erişme olanağına sahip olursunuz.

Axa Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Bilgileri

Aracın piyasaya sürüldüğü andan itibaren, kasko şirketi tarafından verilen teminatların durumu hakkında tüm kayıtların tutulduğu sayfaya sorgulamayla ulaşılabiliyor. Sorgulama için de hasar dosya numarasının girilmesi ve araç sahibinin kayıt esnasında belirttiği bilgilerin aşağıdaki bölümlere yazılması yeterli oluyor. E- mail ve şifre bilgilerinin doğru girildiğine dikkat edilmelidir.

Axa Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Müşteri Hizmetleri

0 312 278 79 92 numaralı telefondan müşterilerine özel olarak hizmet vermeye devam eden Axa Sigorta, hasar dosya sorgulaması için operatörlerden sisteme yönelik açıklamalar yapabiliyor. Satın almak istediğiniz aracın dosya verilerine erişmek, hasar kaydıyla ilgili bilgileri öğrenmek için direkt olarak aracın sahibinden bu bilgileri talep edebilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  Aydem Borç Sorgulama

Ardından tarayıcıda Axa Sigorta araması yaparak, resmi adres üzerinden “Online işlemler” alanından hasar dosyasına ulaşabilirsiniz. Telefonla veya mail yoluyla yardım alabileceğiniz sitede, araç sahibinin bilgisi dışında hiçbir bilginin değiştirilmesi, yeni işlem başlatılması gibi bir duruma izin verilmeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir