Bekçi Alımı 2019

Kamu görevlisi olmak isteyen binlerce kişi tarafından bekçilik için ilk başvurular yapılmaya başlandı. Genel sağlık incelemesi, sınav, mülakat ve 40 günlük temel eğitimin ardından görevlerine başlayacak olan binlerce kişi için bekçiliğe dair açıklamalar yapıldı. Bekçi olmak isteyenlerin Polis Akademisi resmi sitesinde yayınlanan formu doldurması gerekiyor. Formun doldurulabilmesi ve kişisel bilgilerin kayıt altına alınabilmesi için ise her bir işlem için e- devlet şifresiyle başvuru talebinde bulunma zorunluluğu getirilmiştir.

Bekçi alımından T.C. kimlik numarası, başvuru formuna ulaşım için e- devlet şifresi bilgilerini girdikten sonra ana sayfadan yönlendirileceğiniz paneldeki tüm bilgileri doldurmanız gerekiyor. Her bir bilginin doğru olduğundan emin olmanızın ardından işlemi onaylayarak, sınav tarihleri ve ATM üzerinden yapılacak ödemeler için polis akademisinin açıklamalarını takip etmeniz isteniyor.

Bekçi Alımı Başvuru Formu 2019

Polis Akademisi resmi sitesi olarak hizmet veren pa.edu.tr adresini tarayıcıda aratarak, bekçi olmayla ilgili her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca başvurular da e- devlet sitesi veya diğer resmi kuruluşların web siteleri yerine, bu sayfadan yapılıyor. Bekçi alımında belirtilen şartlara uygunsanız, Polis Akademisi resmi sitesindeki formu doldurabilirsiniz. Tüm adayların alınması gibi bir durum söz konusu olmadığı için, incelemeler ve mülakatların ardından sınav yapılacaktır.

İLGİLİ İÇERİK:  Çukur 3. Sezon Çalan Şarkı Karnı Büyük Koca Dünya

Sınavda da başarılı olan adaylar ise 40 günlük eğitim almak üzere akademiye gönderilecektir. Başvuru formunda adınız, soyadınız gibi bilgiler doğrudan e- devlet girişi yapmanız sayesinde doldurulabilir hale gelecektir. Elektronik devlet kapısı, SGK, İş ve İşçi Bulma Kurumu gibi farklı kurum veya kuruluşların resmi sitesinden bekçi alım formlarına ulaşılması mümkün değildir. Tüm bilgilendirmeler ve form doldurma işlemlerinin pa.edu.tr adresi bünyesinde yer alacağı duyuruldu.

E- Devlet Şifresiyle Başvuru Formuna Giriş

Elektronik devlet kapısı sisteminde kaydı bulunması gereken vatandaşlar, e- devlet şifreleri aracılığıyla başvuru formuna erişebiliyorlar. Şifresini unutan veya henüz şifresi bulunmayan adaylar, PTT şubelerine giderek kendilerine ait yeni bir şifre çıkarılmasını talep etmek durumundadır. Belirlenen zaman aralıklarında başvuru işlemlerinin yapılmaması, ATM üzerinden yatırılması talep edilen tutarın yatırılmaması veya sınavlara gelinmemesi halinde adayın katılım hakkı kalmayacak ve elenmiş sayılacaktır.

Başvurunuzu yapabilmeniz için pa.edu.tr resmi sitesine girdikten sonra, ana sayfada duyurular alanındaki “Detaylı bilgi” butonuna tıklayarak, forma erişimi sağlayan panele ulaşabilirsiniz. Panelde bekçi adaylarından e- devlet şifreleriyle birlikte T.C. kimlik numarası bilgileri istenir. Verilen bilgilerin ardından, form sayfasına yönlendirilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  TSK Yan Ödeme Kararnamesi 2019

Bekçilik Başvuru İşlemleri

Bekçilik başvurularıyla ilgili duyuruların sona ermesi halinde, Polis Akademisi resmi sitesinden, başvurunun yapılmasını sağlayan link kaldırılacaktır. Bir sonraki bekçi alım duyurusuna dek tekrar form doldurulması veya başvuruda bulunulması mümkün olmayacaktır. Bir sonraki duyuruda pa.edu.tr adresine girerek, E- devlet şifreniz aracılığıyla bekçilik için başvuru işlemlerini yapacağınız form sayfasına erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir