Bezmialem Randevu

0
818
Bezmialem Randevu

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, vatandaşlar için online randevu sistemiyle ve telefonla randevu sistemiyle hizmet veriyor. Elektronik laboratuar sonuçlarının alınabileceği, sistemde 1 gün ila 15 gün aralığında değişen randevu talebinde bulunulabileceği belirtiliyor.

T.C. kimlik numarası, doğum tarihi bilgileriyle sisteme giriş yapabilir, Sağlık Bakanlığı genel randevu şartlarına uygun şekilde randevuyu istediğiniz polikliniğe alabilirsiniz. Türkiye genelinde randevuların alınması için ayrıca 182 numaralı telefon üzerinden işlem talebinde bulunulabiliyor. Online işlemler için Bezmialem Hastanesi’nin resmi sitesine girilmesi mümkündür.

Bezmialem Telefonla Randevu Nasıl Alınır?

Online randevu sisteminin yanı sıra telefonla randevu hizmeti verilen tüm hastanelerde özellikle 182 numaralı hat aracılığıyla randevu teyit edilebiliyor. Türkiye genelinde Sağlık Bakanlığı resmi sitesinden de doğrudan üniversite hastaneleri, devlet hastaneleri veya özel hastaneler için randevular oluşturulabilir.

Bezmialem Üniversite Hastanesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren doktorlar için randevu alınmasını sağlayan telefon numarası +90 212 453 17 00 olarak belirlenmiştir. Gün içerisinde her zaman aktif olarak çalışmalarını sürdüren kurumun tüm polikliniklerinde bir sonraki gün ile en geç 15 gün sonraya kadar randevu alabilirsiniz. Telefonla randevu alırken sizden T.C. kimlik numaranız, doğum tarihiniz ve adınız soyadınız istenecektir. Bu bilgileri verdikten sonra hangi bölüm için randevu istediğinizi ve hangi doktorun sizinle ilgilenmesini istediğinizi belirtmeniz yeterlidir.

İLGİLİ İÇERİK:  Kim Milyoner Olmak İster Başvuru

Bezmialem Online Randevu Nasıl Alınır?

Resmi web sitesi üzerinden randevu kabul eden hastanelerden bir tanesi olan Bezmialem, Türkçe dil seçeneğiyle online işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlıyor. Online randevu almak için randevu.bezmialemhastanesi.com adresini aratabilirsiniz. Ulaşacağınız sayfada yer alan bilgi kısımlarını kendi bilgilerinizle veya kime randevu almak istiyorsanız o kişinin bilgileriyle doldurmanız gerekiyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarası, randevu almak isteyen kişinin doğum tarihi ve güvenlik kodu bilgileri talep edilir. Güvenlik kodunu sayfada yer alan dört haneli sayıyı sağdaki bölüme girerek doldurabilirsiniz. Bir gün içerisinde hastaneden sadece bir randevu almak gibi bir zorunluluk bulunmuyor. Aynı güne kurum bünyesinde en fazla iki adet randevu alabilirsiniz.

Bezmialem Hastanesinin Randevu Bilgileri

Bezmialem Hastanesi, Vakıf kurumu olarak Üniversite tarafından yedi gün yirmi dört saat faal durumda olan bir yapıya sahiptir. Hastanenin randevu alınabilir durumda olmasını sağlayan online randevu sayfasıyla birlikte telefon numarası kullanılarak da randevular sorgulanabilir. Kurumun belirlediği politikalara ek olarak, Sağlık Bakanlığı genel yayınlarına göre randevu saatinizden en geç 15 dakika öncesinde hastanede olmanız gerekiyor. Randevunuzu danışmada teyit ettikten sonra sıra numarası almalı ve doktorunuzun bulunduğu poliklinikte sıranızın gelmesini beklemelisiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  TC Kimlik No ile SSK Sorgulama Şifresiz

Sağlık Bakanlığı tarafından hem vakıf hem de devlet hastaneleri için randevu sistemlerinde en geç 15 gün sonraya kadar olacak şekilde randevu talebinde bulunulmasına izin veriliyor. Aile hekimleri yerine doğrudan farklı klinikler üzerinden, bir kişi adına günde en fazla 2 adet randevu talep edilebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here