Çapa Tıp Randevu

0
457
Çapa Tıp Hastanesi

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi, üç farklı sistemle randevu alınmasını sağlayan bir kuruluştur. 182 numaralı Sağlık Bakanlığı randevu hattını kullanabilir, online randevu sistemini Çapa Tıp Fakültesi tarafından oluşturulan sistemle yönetebilirsiniz. Ayrıca fakültenin resmi telefon numarasını kullanarak randevu almanız mümkün oluyor.

Randevuların alınması için online randevu sisteminde T.c. Kimlik Numarası ve doğum tarihi bilgilerinin girilmesi gerekiyor. Güvenlik numarasının girilmesiyle birlikte, adınız ve soyadınızla birlikte tüm verilerinizin Sağlık Bakanlığı bünyesinde kayıtlı olduğu sisteme ulaşabilirsiniz.

Çapa Tıp Telefonla Randevu Nasıl Alınır?

Telefonla randevu alınması için İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi tarafından resmi telefon numarasıyla yedi gün yirmi dört saat hizmet veriliyor. Üst kuruluşu olan İstanbul Üniversitesi politikalarıyla yönetilen kurum, çok sayıda poliklinik ile vatandaşlara aralıksız olarak sağlık hizmeti sunuyor.

Türkiye’nin en eski tıp fakültelerinden bir tanesi olan Çapa Tıp Fakültesi’nin güncel danışma ve randevu telefon numarası +90 212 414 20 00 olarak belirlenmiştir. Telefon yoluyla kurumun kendi danışma hattını kullanarak bir kayıt yapılmasını talep edebilirsiniz. Eğer isterseniz direkt olarak Sağlık Bakanlığı randevu alma hattı 182 üzerinden de Çapa Tıp Fakültesi için tüm polikliniklerde hızlıca randevu alabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  İdata Randevu

Çapa Tıp Online Randevu Nasıl Alınır?

Mobil cihazlardan veya bilgisayardan İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nin Online randevu adresine giriş yaparak sistem üzerinden kayıt oluşturmanız mümkündür. Sizden talep edilecek bilgiler arasında doğum tarihiniz ve T.C. kimlik numaranız bulunuyor. Ayrıca sistemde kaydınızı yapabilmeniz ve girişinizi sorunsuz şekilde gerçekleştirebilmeniz amacıyla, güvenlik kodu bölümünde yer alan rakamları, görüntünün bulunduğu bölümün yan tarafına yazmanız gerekiyor. Online randevuyu sistem üzerinden iki dakika içerisinde alabilirsiniz.

Sisteme giriş yaptıktan sonra tüm poliklinikler için listede yer alan gün ve saatlerde randevu alınabiliyor. Randevuların alınabileceği en erken tarih, Çapa Tıp Fakültesi tarafından 1 gün sonrasına veriliyor. En geç tarih ise bulunulan günün 15 gün sonrası olarak belirlenmiştir. Daha geç tarihlere randevu alınmasına izin verilmiyor.

Çapa Tıp Hastanesinin Randevu Bilgileri

Çapa Tıp Fakültesi tarafından randevu verilebilecek tüm günlerde doktorlar hakkında bilgi alınması mümkün oluyor. Doktorların izinli olması gibi durumlarda ise aynı poliklinikte yer alan diğer doktorla sıranız geldiğinde muayene olmanız sağlanıyor. İstanbul Üniversitesi tarafından verilen randevu bilgilerine riayet edilmeli ve belirlenen saatten en geç 15 dakika öncesinde hastanede bulunulmalıdır.

İLGİLİ İÇERİK:  Nvi Randevu

Fakültede bulunan tüm birimlerin çalışma saatleri ve randevu alınabilecek zaman aralıklarını 182 numaralı telefondan, üniversitenin danışma biriminden veya online randevu hattından öğrenebilirsiniz. Resmi web sitesinin sistemle ilgili problemlerden dolayı kapalı olması halinde, Sağlık Bakanlığı telefon numarasından veya hastanenin danışma telefon numarasından randevu alınabiliyor. Randevu alınmadan, sıraya girilerek gün içerisinde muayene olma imkanı da bulunuyor fakat bu durumda bekleme süresi daha fazla olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here