Cerrahpaşa Randevu

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, İstanbul Üniversitesi tarafından yönetilen, hastalara kesintisiz olarak hizmet verilen bir kurumdur. Online randevu sistemi ve telefonla randevu olanağı bulunur. Ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen randevu alma hattı 182 aracılığıyla Cerrahpaşa Tıp Fakültesi için tüm polikliniklerden randevu alınabilir. Randevuların ertelenmesi ve iptal edilmesi de mümkün olduğu için, en erken 1 gün en geç ise 15 gün olarak belirlenen zaman dilimlerinde randevu alımları kabul ediliyor.

Cerrahpaşa Telefonla Randevu Nasıl Alınır?

Telefonla iletişime geçerek randevu alınabilen hastanelerden bir tanesi olan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Fatih / İstanbul lokasyonunda yer alıyor. Üniversitenin tıp fakültesinde randevu alarak polikliniklere gitmek isteyen hastalar tarafından +90 212 414 30 00 numaralı telefonla iletişime geçilmesi mümkündür. Danışma tarafından hastanın kimlik bilgileri, doğum tarihi, adı ve soyadı bilgileri istenerek kayıt oluşturulacaktır.

Kaydın yapılmasının ardından, kişinin hangi gün ve hangi saat için randevu talep ettiği sorulur. Randevu alınabilmesi için, bulunulan günden en erken 1 gün sonraya en geç ise 15 gün sonraya kadar olacak şekilde randevu talebinde bulunulması mümkün oluyor. Mobil cihazlardan veya bilgisayardan online randevu sistemine girildiğinde de aynı bilgiler verilerek randevuların aynı şartlarla oluşturulmasına izin veriliyor.

İLGİLİ İÇERİK:  İdata Randevu

Cerrahpaşa Online Randevu Nasıl Alınır?

Online randevu almak isteyen hastalar tarafından direkt olarak itfrandevu.istanbul.edu.tr adresi üzerinden sisteme giriş yapılması mümkün oluyor. hastaların poliklinik seçmesi, doktor seçimi yapması ve hangi gün ile hangi saat için randevu talep ettiğini sisteme girmesi gerekiyor. Ayrıca telefonla Sağlık Bakanlığı bünyesinde hizmet verilen online randevu sisteminden randevu alınmasına da izin veriliyor. Kısa süre içerisinde randevunuzu onaylayabilir, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin danışma bölümünden evraklarınızı onaylatarak hasta muayenesi için belirtilen saatte doktorunuza gidebilirsiniz.

Randevunun alınmak istendiği doktorun, hastanın belirlediği gün veya saatlerde hastanede olmayacağının belirtilmesi halinde, hasta tarafından randevu günü değiştirilebilir. Bu süreç sadece randevu talebinde bulunulurken telefonla görüşmede veya online kayıtlarda geçerli oluyor.

Cerrahpaşa Hastanesinin Randevu Bilgileri

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi tarafından randevu sistemiyle göz, kulak burun boğaz, dermatoloji gibi birbirinden farklı tüm bölümler için kaydın yapılması mümkün oluyor. Gün içerisinde randevunun sorgulanması, herhangi bir aksaklık oluşmasının önüne geçilmesi amacıyla randevu saatinin ertelenme olanağı da bulunuyor. Online randevu veya direkt olarak telefonla iletişime geçilerek alınan randevuların bir hasta için İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahpaşa bünyesinde en fazla 2 kaydı bulunabilir.

İLGİLİ İÇERİK:  Cimer Başvuru Sorgulama

Aynı hastanın gün içerisinde 3 veya daha fazla poliklinik için randevu almasına izin verilmez. Hastanın almış olduğu randevudaki saatten, sıranın kendisine geleceği süreyle en geç 15 dakika öncesinde kurumda hazır bulunması gerekir. Geç kalan hastalar tarafından randevularla ilgili tekrar sıra numarası verilerek işlem yapılması sağlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir