Denizbank İnternet Bankacılığı

Denizbank bünyesinde müşteri kaydı bulunan herkes tarafından resmi siteye giriş yapılarak, kendilerine özel bireysel veya kurumsal kaydı yaptırmaları mümkün oluyor. Kullanıcı bilgileri, kart bilgileri, genel güvenlik için kişisel bilgiler talep edilecektir. İstenen bilgilerin her birinin doğru ve eksiksiz bir şekilde girilmesinin ardından, hesap açma sürecinde girdiğiniz verilerle sistemdekiler karşılaştırılacaktır. Şifrenin unutulması halinde güvenlik bilgileriyle şifre talep edilebileceği gibi, sistemdeki hesaplara 3 farklı giriş yöntemiyle resmi siteden ulaşılabilir.

Denizbank İnternet Bankacılığı Açma

Her iki bilgi de birbiriyle eşleştiği taktirde direkt olarak size özel şifre çıkartılacak ve internet bankacılığı hesabınıza giriş yapmanız mümkün olacaktır. Şifre almak isteyen müşteriler tarafından tüm bilgilerin “Kullanıcı oluştur – Şifre alma” butonuna tıklanarak girilmesi gerekiyor. Denizbank tarafından hem aktif müşteriler için hem de Denizbank kartı bulunmayan vatandaşlar için hızlı bir şekilde kart alabilecekleri, şifre edinebilecekleri panel oluşturulmuştur.

Kartım yok bölümünden yapacağınız işlemler için sizden ilk olarak T.C. kimlik numarası bilginiz istenir. Daha sonra ise alt kısımda yer alan boşluğa cep telefonu numaranızı yazmanız gerekecektir. En altta ve son boşluk olan kısımda ise 6 haneli bir kod yer alacaktır. Kodun sağ kısmındaki alana “Güvenlik kelimesi” olarak tanımlanan size özel bu kodu girmeniz yeterlidir. Ardından devam butonuna tıklayarak kart talebinde bulunabilir, kartınızla birlikte şifrenizi resmi siteden alabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  Engelli Maaşı Ne Kadar 2019

Denizbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Kullanıcı oluşturma işleminde olduğu gibi, verilerin aynı şekilde şifre talebi sayfasında da istendiği alan bulunuyor. Resmi sitenin sağ üst kısmında yer alan “Şifremi unuttum” butonuna tıklayarak, aktif hesabınız için cep telefonunuza gönderilmek üzere bir şifre talep edebilirsiniz. Şifresini unutan müşterilerden, kredi kartı veya banka kartından hangisini kullanıyorlarsa o kartın 16 haneli numarasını girmeleri istenecektir.

Girilecek olan kredi kartı veya banka kartı numarasının ardından, alt kısımda müşterilerden kartın şifresini girmeleri istenecektir. Bu işlem için mobil cihazlardan yapılan girişlerdeki şifreler değil, doğrudan ATM’den girişi sağlayan şifre gerekli oluyor. Şifrenizi de girdikten sonra, kartınızın ön yüzünde yer alan SKT’yi yani kartın son vade tarihini belirtmeniz gerekiyor. Kart sahiplerinin vade bilgilerini ay ve yıl haliyle seçenekler arasında işaretlemelerinin ardından “Devam” butonuna tıklamaları gerekiyor.

Bilgi alanının doldurulmasıyla birlikte cep telefonu numaranıza birkaç dakika içerisinde Denizbank tarafından bir mesaj gönderilecektir. Güncel şifreniz olarak tanımlanan bu şifreyi kimseyle paylaşmamanız gerekiyor. Ayrıca şifrenin kullanımı için panelde banka kartı veya kredi kartı numaranızı girdikten sonra, şifrenizi de “Giriş” sayfasındaki alana yazmanız yeterlidir.

İLGİLİ İÇERİK:  TEB İnternet Bankacılığı

Denizbank şifresi aldıktan sonra, elektronik devlet kapısı sistemine girişlerde şahıs firması sahibi müşteriler de dahil olmak girişlerin kart numaralarıyla yapılması mümkün oluyor. eğer sisteme giriş yapılırken kullanılan kullanıcı adı bilginizi unutursanız, bu durumda direkt olarak T.C. kimlik numarası bilginiz de girişinizi sağlayacaktır.

Denizbank İnternet Bankacılığı Giriş

İnternet bankacılığı sitesinin kullanımını kolaylaştıran Denizbank, resmi sayfasının sağ üst köşesinde “Giriş” butonuna yer veriyor. Bu butona tıkladıktan sonra üç farklı seçenek aracılığıyla kartın online ödemeler ve hesap kontrolünün yapılmasını sağlayan panele erişim sağlanabiliyor. “Parola İle” yazan erişim için müşterilerden kullanıcı adı veya T.C. kimlik numaralarını girmeleri, ardından parola alanını doldurmaları istenir.

Kart bilgileriyle sisteme erişilmesi için banka veya kredi kartı bilgilerinin yazılmasının ardından, internet bankacılığı şifresi girilmelidir. Üçüncü yöntem olan TCKN girişinde müşterilerin T.C. kimlik numaralarını ve parolalarını kullanarak hesaplarına online işlemler sayfasından erişmesi mümkün oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir