Doğa Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta Acentesi, hasar dosyanızın durumunun ve belgelerle ilgili bilgilerin sorgulanabilmesi için resmi adresinde açıklamalar yapan bir kuruluştur. Müşterilerin evraklarıyla ilgili eksikliklerin hızlı bir şekilde öğrenilebilir olması, atanması istenen ekspertiz ile ilgili taleplerin ve müşteri verilerinin sorgulanabilmesi sağlanıyor.

Sadece hasar arama işlemlerinin yapılması amacıyla web sitesine giriş yapacak olan müşteriler, dogasigorta.com adresi üzerinden işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Ana sayfada yer alan “Hasar arama formu” butonuna tıkladığınızda, bilgilerini araç sahibinden temin ettiğiniz motorlu taşıt için tüm hasar detaylarına ulaşabiliyorsunuz. Geçmişte gerçekleşmiş olan ufak veya büyük çaplı tüm kazaların kayıt altına alınıyor olması nedeniyle, aracı satın almak için sorgulamasını yapacak kişilerin de sistemden yararlanması mümkün oluyor.

Doğa Sigorta Hasar Dosyası Nasıl Sorgulanır?

Hasar numarası, 6 haneli olarak müşterilere özel belirlenmiş numaradır. Poliçe üzerinden öğrenilebileceği gibi, sigorta acentesiyle iletişime geçildiğinde de öğrenilebiliyor. İkinci talep edilen bilgi ise sigortalı kişinin, mağdur olan tarafın T.C. kimlik numarası veya vergi numarasının girilmesi gerekiyor.

Üç bilgiden birinin bulunması halinde, ikinci kısmın doldurulması mümkün olacaktır. Sadece iki bilgiyle sisteme giriş yapabileceğiniz gibi, bot bir program olmadığınızı ispatlamanızı sağlayacak olan üçüncü bilgi “Güvenlik kodu” bilgileridir. Sistemde yer verilen üç haneli kodu, büyük harflerle en son kısımdaki boşluğa girmeniz isteniyor. Bu verinin de girilmesinin ardından “Ara” butonuna tıklayarak, aracın hasar kaydına erişebilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  Eureko Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Doğa Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Bilgileri

Hasr sorgulaması yapılmak istenen araçla veya araç sahibiyle ilgili çok sayıda bilgi yerine, sadece T.C. kimlik numarası ve dosya hasar numarası bilgilerinin girilmesi yeterlidir. Şahısların güvenlik bilgileri, hesap verileri veya gizliliklerini tehdit edebilecek herhangi bir bilginin girilmesi problemlere neden olabiliyor. Araç sahibi olmayan, aracı satın almak isteyen kişiler de direkt olarak sisteme girişlerini yaparken, aracın poliçesi kimin üzerineyse ondan alacakları bilgileri girmeleri gerekiyor.

Doğa Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Müşteri Hizmetleri

Doğa Sigorta müşteri hizmetleriyle görüşmek için, yedi gün yirmi dört saat aktif olan telefon numarası 0 850 811 51 00 numaralı hattı aramanız yeterli olacaktır. Araç sahiplerinin detaylı bilgi edinebilmesi, tüm çalışmaları güncel veriler üzerinden gerçekleştirebilmesi için özel olarak hizmet verilmeye devam ediliyor. Telefondan, tabletten veya bilgisayardan tarayıcı adresine giriş yapabilir ve hasar kaydıyla ilgili tüm verilere güncel giriş sayfasından ulaşabilirsiniz.

Sizden herhangi bir nedenle ücret talep edilmeyeceği gibi, araç sahibinden gerekli bilgileri almanız halinde direkt olarak motorlu taşıtın kaza bilgilerine ulaşmanız mümkün olacaktır. Müşteri hizmetleri, araç sahibiyle görüşmeyen ve bilgi talebinde bulunmayan kişilere hiçbir şekilde, araç sahibinin bilgisi dışında giriş verilerini paylaşmayacaktır. Sisteme girildiğinde de araç sahiplerini olumsuz şekilde etkileyebilecek, gizli ve güvenliği tehdit edebilecek bilgilerin yer almadığı bir panelle karşılaşılıyor.

İLGİLİ İÇERİK:  Asat Borç Sorgulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir