ESHOT Bakiye Sorgulama

İzmir’de toplu ulaşımın yapılması için kullanılan elektronik sistem, geçmişte kullanılan Eshot Kart yerine artık İzmirim Kart ile aktifleştirilebiliyor. Eski kartlarını yeni kartlarla değiştirmeleri için süre ayrılan İzmir halkı, Eshot Genel Müdürlüğü ile yeni kartlarını temin etme hakkına sahiptir.

Eshot bakiye sorgulama işlemlerinin resmi site aracılığıyla veya her durak yanında bulunan cihazlarla yapılması için özel olarak hizmet veriliyor. Gün içerisinde istediğiniz her zaman için para yükleyebilir, kartınızın bakiyesinin ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz. Resmi site üzerinden kredi kartı kullanarak da ödemeleri hızlı bir şekilde yapma fırsatınız bulunuyor.

ESHOT Online Bakiye Sorgulama

Eshot resmi sitesine giriş yapıldığında ne kadar bakiyeye sahip olunduğu, kartın akıllı kart numarasıyla yapılabiliyor. Eshot bakiye sorgulama için ana sayfasında “İzmirim Kart Bakiye Sorgulama” başlığı altında bir linke yer vermiştir. Linke tıkladığınızda direkt olarak sorgulama sayfasına yönlendirilmeniz yapılıyor. Yönlendirmenin ardından ise sizden iki farklı bilgi talep edilecektir. Bu bilgilerin ilki Akıllı Kart Numarası olarak belirlenmiştir. Sisteme giriş yapacağınız kart numarası son derece önemlidir.

İLGİLİ İÇERİK:  Ray Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Bakiyenin öğrenilmesi ve yeni para yatırma işleminin gerçekleştirilmesi için doğru kart numarasının girilmesi şarttır. Daha sonra ise Güvenlik kodu kısmında yer verilen 5 haneli harf ve rakamdan oluşan güvenlik kodunun alt kısma girilmesi istenir. Güvenlik kodunu da girdikten sonra “Devam et” butonuna tıklayarak işleme devam edebilirsiniz.

ESHOT Cihazlarından Bakiye Sorgulama

Içerisinde bakiyenin kendiliğinden azalması veya Eshot bakiye sorgulama sürecinde zorunlu ödemelerin yapılması gerekmiyor. Her bir kart kullanıcısının bakiyesinin ne olduğuna bağlı olarak, kartı eksiye düşmeyecek şekilde toplu taşımalardan yararlanma fırsatı bulunuyor. Cihazlara takılan kartlar da sorgulama işlemleri için hiçbir ücret ödenmeksizin bakiyenin öğrenilmesini sağlıyor.

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama

Bakiyenin sorgulanması ve ödemelerin web sitesinden yapılabilir olması amacıyla, ESHOT bakiye sorgulama sayfası online.eshot.gov.tr olarak belirlenmiştir. Ödemelerinizi hızlıca kart bilgilerini girerek yapabilir ve birkaç farklı kartı da arka arkaya sorgulayabilirsiniz. Kredi kartlarıyla ilgili bilgilerin üçüncü parti yazılımlar tarafından ele geçirilmesi gibi bir güvenlik sorunu olmaksızın hizmet veriliyor.

İzmirim Kart Bakiye Yükleme

İzmirim Kart için yapılacak olan bakiye yükleme işlemlerini durak kenarlarında bulunan makineler aracılığıyla yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra online işlemlere izin verilen web sitesinden de Türk Lirası para birimiyle ödeme yapmanız mümkün olacaktır. Elektrik, Su, Havagazı, Otobüs, Tramvay ve metro gibi birçok farklı ödeme işleminin doğrudan Eshot sayfasından yapılması için hizmet veriliyor. Bu nedenle hangi ödemeyi yapacağınızı veya hangi borcu ödeyeceğinizi sadece Eshot resmi sitesindeki kategorilerden seçebiliyorsunuz.

İLGİLİ İÇERİK:  Apple Randevu

İzmirimkart bakiye sorgulama için öncelikle akıllı kart numarasının girilmesi, ardından da hesaba giriş yapılması gereklidir. Bakiyenizin durumuna göre toplu taşıma için ekstra tutarları da anlık olarak yükleme hakkına sahip olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir