Ethica Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Ethica Sigorta acentesi, müşterileri için hasar dosya numarası ve T.C. kimlik numarası bilgileriyle resmi sitesinde hasar dosya sorgulamasının yapılması için hizmet veriyor. Sigorta şirketinin sadece poliçe imzalanan müşteriler tarafından değil, araçların satışının gerçekleştirilmek istenmesi halinde alıcılar tarafından ziyaret edilmesi de mümkündür. Bu işlemler için doğru bilgilerin temin edilmesi gerekiyor.

Araç sahibi tarafından alıcıya verilecek dosya numarası bilgisi ve T.C. kimlik numarası bilgisinin Ethica Sigorta Acentesi resmi adresinde girilmesiyle birlikte, hasar kayıtları incelenebilir. Bilgilerin yanlış girilmemesi gerektiği gibi, sadece poliçesi bulunan müşterilerin bilgileriyle sorgulamanın yapılması mümkün oluyor. Kişinin araç hasarı ve poliçe detaylarının dışında olan farklı bilgilerin paylaşılması gibi bir durum bulunmadığı için, güvenlik veya gizlilik sorunları olmaksızın hasar dosyaları hakkında detayları öğrenebiliyorsunuz.

Ethica Sigorta Hasar Dosyası Nasıl Sorgulanır?

Sigorta şirketinin resmi adresi olan payhica.ethicasigorta.com adresinin tarayıcıda aratılmasının ardından, hasar dosyası kaydı oluşturulabilir veya kayıt sorgulaması yapılabilir. Müşterilerin bu sayfadaki bilgileri yazdırabilme olanağı bulunduğu gibi, en son yaptıkları kazayla ilgili bilgileri öğrenmeleri de mümkün oluyor.

İLGİLİ İÇERİK:  Mapfre Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Ethica Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Bilgileri

Ethica Sigorta Acentesi, müşterileriyle yaptığı işlemler için resmi adresinde “Online işlemler” sayfası üzerinden ödemelerin ve hasar dosya kontrollerinin yapılmasını sağlıyor. Müşterilerin tüm başvuruları şubelerden, telefon numaralarıyla veya elektronik posta adresleriyle kabul edilebiliyor. Müşteriler tarafından sadece kendi araçlarının hasar belge numaraları üzerinden değil, doğrudan satın alacakları için site üzerinden bilgi alabilecekleri şekilde hizmet veriliyor. Ethica Sigorta Acentesi, müşterilerin araçlarla ilgili verilere erişebilmesi için üç adet boşluğun doldurulmasını talep ediyor.

Hasar dosyası ve detaylarının görülebilmesi için ilk olarak “Hasar dosya durumu” sayfasında ilk sırada yer alan hasar dosya numarası bilgisini girmeniz gerekiyor. İkinci sırada yer alan kısmın doldurulabilmesi için ise T.C. kimlik numarası veya vergi numarası bilgilerinin girilmesi isteniyor. İki bilgiden birinin girilmesinin ardından, üçüncü bilgi ise plaka numarasıdır. Üç kısmın da doldurulmasının ardından, şirketin online işlemler sayfasından bağlantı kurabilir, “Sorgula” butonuna tıklayarak sorgulama sayfasına yönlendirilebilirsiniz.

Etnica Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Müşteri Hizmetleri

Müşterilerden veya daha önce Ethica Sigorta Acentesi ile herhangi bir işlem yapmamış olan kişilerin ücret ödemesi istenmiyor. Bu sayede direkt olarak şirketin online işlemler adresinden detaylı olarak hasar dosya sorgulaması yapabiliyorsunuz. Hasarlarda ortaya çıkan maliyetlerin öğrenilebilmesi, aracın kazaları ne zaman yaptığı ve ödemelerinin ne kadar tutarda yapıldığı tüm detaylarıyla birlikte paylaşılıyor.

İLGİLİ İÇERİK:  Bereket Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Aracın satış sürecinde, alacak kişi veya kurumların bu bilgilere ücret ödemeleri gerekmeden ulaşma olanakları bulunuyor. GSM operatörleriyle görüşülmesi veya e- devlet sistemine girilmesi de gerekmediği için, direkt olarak sigorta acentesinin güncel adresinden bilgi edinilebiliyor. Mobil cihazlardan veya bilgisayardan sayfaya ulaşabilir, “Hasar dosya sorgulama” sayfasına erişerek tüm dosya detaylarını öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir