Göç İdaresi Randevu

Türkiye’ye göç etmek ve Türkiye’de ikamet kaydının yapılmasını sağlamak isteyenler için resmi site bünyesinde yedi gün yirmi dört saat randevu alımına izin veriliyor. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan resmi sayfa bünyesinde randevu alımlarına özel olarak üç farklı seçenek belirlenmiştir. Bu seçenekler arasında yer alan ilk başvuru, başvuru sorgulama ve ikamet izni uzatma linklerine ana sayfadan erişim sağlanabiliyor.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Türkiye’de ikamet faaliyetlerinin yürütülmesini sağlayan resmi sitesi e-ikamet.goc.gov.tr olarak belirlenmiştir. Randevuları telefon numarasıyla göç idaresinin danışma hattındaki operatörlerden almak yerine, online randevu sistemiyle hızlıca alabilirsiniz.

Göç İdaresi Randevusu Nasıl Alınır?

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, ikamet faaliyetlerinin onaylanması için randevu verme işlemlerini e- ikamet sitesinde farklı dil seçenekleriyle sürdürüyor. Tüm farklı uyruklardaki randevular için e-ikamet.goc.gov.tr adresi bünyesinde randevu alımları gerçekleştiriliyor.

Göç İdaresi Online Randevu Formu

Online randevu faaliyetlerinin elektronik ortamda hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayan Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, vatandaşlık ve ikamet işlemlerini güncel sitesinde sürdürüyor. Türkiye’nin dört bir yanında gayrimenkul alım satımı, oturma izni gibi her türlü işlemin onayı için e- ikamet sisteminde kaydın bulunması gerekiyor. Aşağıda yer alan bilgilerin her birinin size ait olması, doğru bilgiler girilerek kayıt onayına dair işlemlerinin yapılması şarttır. Randevu formunu ilk kez dolduracaksanız, en üst kısımda yer alan linke tıkladıktan sonra sizden istenecek olan aşağıdaki bilgileri girmeniz gerekir;

 • Adınız
 • Soyadınız
 • Gün ay ve yıl olarak doğum tarihi bilgileriniz
 • Baba adı
 • Anne adı
 • Cinsiyetiniz
 • Asıl uyruğunuza dair size tanımlanmış olan resmi kimlik numaranız
 • Hangi uyruğa sahip olduğunuzu listeden seçiniz
 • Türkiye’ye girişiniz için adınıza tahsis edilmiş olan seyahat belgesindeki resmi kayıt numarası
 • Sizinle nasıl iletişime geçilmesini istediğinizi e- posta veya cep telefonu olarak seçiniz
 • E- posta adres bilgileriniz
 • Cep telefonu numaranız
İLGİLİ İÇERİK:  İzsu Borç Sorgulama

Göç İdaresi Randevu Sorgulama

Göç İdaresi tarafından verilen hizmetlerde vatandaşlık, ikamet faaliyetleriyle ilgili bilgilere elektronik devlet kapısı yerine sadece kurumun kendi resmi sitesinden erişilmesine izin veriliyor. Bu nedenle elektronik devlet kapısı şifreniz veya sistemde üyeliğe dair gerekli olmayan diğer bilgiler talep edilmeyecektir. İlk kez randevu alan vatandaşlara ek olarak, daha önce randevu almış ve bilgileri teyit etmek isteyen kişiler için de Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından randevu düzenlemesi yapılmasına izin veriliyor.

Türkiye genelinde hizmet veren kamu kuruluşunun randevu sorgulamayı destekleyen resmi sitesinde, ana sayfada üç farklı seçeneğe yer veriliyor. İlk kez randevu alanlar, daha önce randevu almış kişiler ve randevularıyla ilgili sorgulama yapmak isteyen vatandaşlara yönelik sorgulama linki bulunuyor. Ayrıca eğer ikamet izni başvurusunu ilk kez yapmıyorsanız ve ikamet izninizi uzatmak istiyorsanız da direkt olarak e-ikamet.goc.gov.tr adresini kullanmanız gereklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir