Groupama Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Araç sahipleri tarafından Groupama Sigorta Acentesi ile iletişime geçilerek hasar ihbarında bulunulması amacıyla müşteri hizmetleri numarası ve online işlemler sayfası kullanılabiliyor. Aracın hasarlı tüm kayıtlı olduğu kazaların görülebilmesi, kasko şirketi tarafından hasar dosya kaydı tutulan araca dair bilgi edinilmesi için ise online işlemler sayfasından yararlanılabiliyor. Müşterilerin kişisel bilgilerinin ve güvenliklerini tehdit edebilecek verilerin talep edilmiyor olması mümkün oluyor.

Satışa çıkarılmış olan araçların yeni araç sahibi olacak kişi tarafından da incelenebilir olmasını sağlıyor. Yıllık kasko verileriyle ilgili bilgiye elektronik devlet kapısı üzerinden de erişilebiliyor olmasına karşın, sigorta acentesinin müşterisi olmayan kişiler tarafından da bilgi edinilebiliyor. Kişisel bilgilerin veya hesap verilerinin paylaşılması gerekmediğinde dahi, kasko hasarlarının ve teminat tutarlarının öğrenilmesi amacıyla, groupama.com.tr web sitesinden yararlanabilirsiniz.

Groupama Sigorta Hasar Dosyası Nasıl Sorgulanır?

Grorupama Sigorta Acentesi, müşterileri için güncel web sitesinde direkt olarak ana sayfanın sağ üst kısmından “Online işlemler” butonuna tıklandığında yeni sayfanın açılmasını sağlıyor. online işlemlerde yer alan hasar dosya sorgulama butonuna tıkladıktan sonra, web sitesinde direkt olarak size ait olan veya satın alacağınız bir aracı sorgulayabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  Rapor Parası Sorgulama

Kişisel bilgiler yerine sadece aracın hasar dosya numarası ve T.C. kimlik numarası bilgileri talep edilecektir. Satın alınacak olan aracın sahibi tarafından, kasko bilgilerinin öğrenilmesi ve geçmişte büyük kazalara karışılıp karışılmadığı hakkında detaylara ulaşılması mümkün oluyor. Araç sahibinin poliçe numarası, vergi numarası gibi bilgileri yerine sadece T.C. kimlik numarası ve hasar sigorta dosyasının numarası aracılığıyla sisteme giriş yapabiliyorsunuz.

Groupama Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Bilgileri

Araç sahiplerinin hasar dosya sorgulamasını yapması için SMS göndermesi gerekmediği gibi, bu işlem için herhangi bir ödeme yapma zorunluluğu da bulunmuyor. Online işlemler paneline girdikten sonra, “Hasar dosya sorgulama” butonuna tıkladığınızda, sizden T.C. kimlik numarası ve hasar dosya numarası bilgisi istenecektir. İkisini de verdikten sonra en sonda güvenlik kodunu yazarak, tüm boşlukları doldurarak kayıtlara ulaşabilirsiniz.

Groupama Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Müşteri Hizmetleri

Groupama online işlemler sayfasından hasar ihbarı yapabilir veya aracın genel kasko verileriyle ilgili her türlü detaya ulaşabilirsiniz. Müşteriler tarafından sorgulama sayfasına girilmesi durumunda, web sitesindeki verilerin değiştirilmesi gerekmeyecektir. Ödeme yapılması istenmeyeceği gibi, sadece anlık kaza bilgilerinin öğrenilmesi ve kasko değeriyle ilgili tutarlara ulaşılması mümkün oluyor.

İLGİLİ İÇERİK:  Vize Randevu

Türkiye’de sigorta hasar dosya sorgulama işlemlerinin operatörlerden bilgi alınarak gerçekleştirilebilir olması amacıyla, telefon numarası olan 0 850 250 50 50 hattını arayabilirsiniz. Özellikle bu hatta müşterilerin kişisel bilgileri veya hasar dosya numarasına yönelik bilgileri paylaşılmayacaktır. Sadece sistemden nasıl yararlanabileceğinizi, aracı nasıl sorgulayabileceğinizi öğrenebiliyorsunuz. Müşteriler tarafından mobil uygulama indirilmeden veya kişisel bilgilerin sisteme girilmesi gerekmeden direkt olarak araç plakası üzerinden teklif alınması, geçmiş kazaların öğrenilmesi sağlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir