Halk Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Halkbank tarafından kurulan Halk Sigorta Acentesi, Türkiye’de sigortalı bilgilerinin öğrenilmesi ve kaza tespit tutanağı gibi tüm uygulamaların online işlemler sayfasında yürütülmesini sağlıyor. Kişisel bilgilerin girilmesi gerekmeden sisteme sadece iki poliçe verisiyle ulaşılması mümkün oluyor. Halk Sigorta tarafından kurulan online işlemler sayfasına ulaşılması için online.halksigorta.com.tr aramasının yapılması gerekiyor.

Telefondan ve tabletten girişler için de uygun olan web sitesi, dosya numarası ve T.C. kimlik numarası bilgileri isteyerek bilgi paylaşımında bulunabiliyor. Hesap sahiplerinin dışında, aracı satın almak isteyecek olan kişilerin de sisteme giriş yapılabileceği göz önünde bulundurularak, sorgulama sayfasında müşteriyi olumsuz etkileyebilecek linkler yer almıyor. Direkt olarak aracın ilk piyasaya çıkışından itibaren karşılaştığı tüm kazalar, hasar kayıtları hakkındaki listeye bu sistemden ulaşmanız mümkün oluyor.

Halk Sigorta Hasar Dosyası Nasıl Sorgulanır?

Müşteriler tarafından poliçe oluşturulmuş olan Halk Sigorta Acentesi, online işlemler web sitesinde iki farklı giriş olanağı belirlemiştir. Müşterilerin anlaşmalı servis kodu kullanarak giriş yapabilecekleri gibi, T.C. kimlik numarası veya vergi numarası kullanarak girişleri de mümkün oluyor.

İLGİLİ İÇERİK:  Vize Randevu

İlk yöntemde direkt olarak servis kodunu belirtmeniz, ardından hasar dosya numarası bilgilerini sisteme girmeniz isteniyor. İkinci yöntem olan T.C. kimlik numarası veya vergi numarası kullanılarak yapılacak girişlerde ise, iki bilgiden birini ilk sıraya girdikten sonra dosya numarasını da alttaki kısma girmeniz gereklidir. Ardından güvenlik kodunu doldurarak giriş yapabilirsiniz.

Halk Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Bilgileri

Halk Sigorta, müşterileri için hasar dosya sorgulama işlemlerinin yeni giriş sayfasında yapılmasını sağlayacak şekilde özel bilgilerle hizmet veriyor. Müşterilerden direkt olarak kendi poliçelerinde kayıtlı olan kişinin T.C. kimlik numarası ve hasar dosya numarası bilgileri istenerek dosyayı sorgulamalarına izin veriliyor.

Sorgulamalarda herhangi bir güvenlik sorununun oluşması engellendiği gibi, kişisel verilerden ötürü problemle karşılaşılmasının da önüne geçiliyor. İki bilgiyi girdikten sonra, “Hasar dosya sorgulama” panelinde direkt olarak güvenlik kodu kısmındaki bilginin girilmesi gerekiyor. Bu sayede Halk Sigorta Acentesi online işlemler sayfasında sigortanın dosya bilgilerini sorgulayabilirsiniz.

Halk Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Müşteri Hizmetleri

Halk Sigorta Acentesi, müşterileri tarafından hızlı bilgi alınabilmesi için hafta içi yirmi dört saat boyunca ulaşıma açık olan +90 212 314 73 73 numaralı telefonuyla hizmet veriyor. Bu telefon numarasının aranması durumunda müşterilere hesap bilgileri paylaşılma işlemi dışındaki tüm alanlarda bilgi talebinde bulunmaları için fırsat sunuluyor.

İLGİLİ İÇERİK:  Ethica Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Resmi telefon numarası olan 444 1 545 aracılığıyla da Halk Sigorta tarafından hem konut hem de araç için farklı bilgilerin edinilebilir olması sağlanıyor. Kişisel bilgi paylaşımı yapılmayan, siteye girişle ilgili detayların öğrenilebildiği bir sistem oluşturulmuştur. Mobil cihazlardan veya bilgisayardan web sitesine ulaştıktan sonra, Türkçe veya İngilizce olarak info@halksigorta.com.tr mail adresinden de irtibat kurabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir