Hangi Araba Hangi Ülkenin?

Hangi araba hangi ülkenin merak ediyorsan İsmail sizler için açıklıyor… Araba piyasasına bakıldığı zaman çok farklı markaların olduğunu görmekteyiz. Araç alırken de markalarına dikkat ederek seçim yapmaya özen gösteriliyor. Herkes bütçesine, ihtiyacına veya zevkine göre araç modeli veya markası tercih etmektedir. Bizde bugün sizler için hangi araba hangi ülkenin sorunun yanıtını araştırdık. Tüm araba markalarının hangi ülkeye ait olduğunu sizler için kaleme aldık. İşte hangi araba hangi ülkenin sorusu için tüm detaylar…

Alfa Romeo Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Alfa Romeo araba markası İtalyan merkezlidir. İlk olarak 1910 yılında üretilmeye Milano’da başlanmıştır. Uzun süre üretimi devam eden Alfa Romeo arabaları daha sonra Fiat ailesine dahil olarak devam etmiştir. Ticari veya özel tüm araçların üretimin yapan marka son dönemde ürettiği spor modeller ile kendisinden söz ettiriyor.

Aston Martin Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Aston Martin araç markası ise İngiltere’ye aittir. Kurucuları ise Lionel Martin ve Robert Bamford’tur. Otomotiv sektörüne ilk adımı ise 1913 yılında atmıştır. Üretime Londra’da başlayan otomotiv lideri bugün hala üretime devam etmektedir. Aston martin araç markası daha sonra Ford tarafından satın alındı. Bugün hala Ford bünyesinde üretimine devam edilmektedir.

Audi Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Audi araç markası en sevilen modelleri üretmektedir. İlk olarak 1910 yılında Almanya merkezli olarak üretime başlayan marka bugün hala göz almayı sürdürüyor. İlk üretilen araçları talep görmeyen marka daha sonra dünya çapında tanınan ve en çok satan olmayı başardı.

Bentley Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Bentley otomobil markası ilk olarak 1919 yılında hayata geçmiştir. İlk üretimi İngiltere’de yapılmıştır. Döneminin en iyi olmayı başaran marka 6 birincilik ödülüne layık görülmüştür. 1931 yılından sonra seri üretime başlayıp Rolls-Royce şirketi tarafından astın alınmıştır. Marka bugün hala araç üretimin sürdürüyor.

BMW Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

BMW dünya çapında en beğenilen ve en çok satılan araçları üretmektedir. Şu an da Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Brezilya, Çin, Endonezya, Güney Afrika, Hindistan, Kanada, Malezya, Meksika, Mısır gibi ülkelerde seri üretimi devam ediyor. Markanın araçları son derece kaliteli ve piyasaya göre pahalıdır. Buna rağmen çok tercih ediliyor.

Bugatti Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Bugatti araç markası ilk olarak 1919 yılında piyasaya adım atmıştır. Fransa’da üretime başlayan marka bugün hala araç üretimine devam ediyor. Şık, kaliteli ve sağlam araçlar ürettiği için fiyatları biraz yüksek olsa da tercih edilmeye devam ediyor. Dünyaca bilinen markanın otomobilleri çok beğeni alıyor.

Cadillac Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

İlk yerli otomobil üretimi yapmasıyla bilinen Cadillac markası hala piyasada başarısını korumaktadır. 1909 yılından bu yana hizmet evren marka çok tercih ediliyor. Kurucusu ve CEO su hiç değişmemiştir. Cadillac lüks araç üretimi yapmaktadır. Kurucu ülkesi se Amerika Birleşik Devletleridir.

Chery Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Chery otomobil markasının kuruluş yılı 1997’dir. O yıllarda ekonomiye destek olmak amacıyla Çin merkezinde kurulmuş olan marka pek fazla tercih edilmiyor. Çok fazla model üretimi yapan Chery markası çetrefilli yollardan geçmek zorunda kalmıştır. Ancak günümüzde hala tam anlamıyla başarı elde etmediğini görmekteyiz.

Chevrolet Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Chevrolet en sevilen araç markalarından biridir. İlk kuruluş yılı 1911 olan marka bugün hala üretimine devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri’ne dair olan Chevrolet dünyanın her tarafına yaptığı satışlar ile zirvede olmayı başarıyor. Kaliteli ve lüks araçlar her bütçeye hitap etmektedir.

Chrysler Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Chrysler araba markası da Amerika Birleşik Devletleri’ne aittir. Seri üretimine ise 1925 yılında resmi olarak başlamıştır. Dünyaca bilinen markanın ürettiği araçlar talep görmeye devam ediyor. Markanın ürettiği otomobiller sağlamlığı ile kendisinden söz ettirmeyi de başarmaktadır.

İLGİLİ İÇERİK:  Ray Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Citroen Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Otomotiv sektörünün en iyi markalarından biri de Citroen ‘dir. Citroen markası ilk olarak 1919 yılında hayata geçmiştir. Fransa merkezli olan Citroen’in kurucu ismi ise Andre Citroen’dir. Bugün hala yaptığı araçlar ile kendisinden söz ettiren araç kalitesi ile gönülleri fethediyor.

Daica Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Adını Eski Romanya topraklarından Daica markası bugün hala en sevenler arasında yer alıyor. İlk olarak Romanya’da 1966 yılında kurulan araba markası Renault’un Romanya markası olarak bilinmektedir. Ürettiği araçların kaliteli ve başarılı olması tercih edilmesini sağlıyor.

Daewoo Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Daewoo araba markası Güney Kore’de kurulmuştur. Bir süre araç üretimi yapmaya devam ettikten sonra iflasın eşiğine gelmiştir. Marka iflas ettikten sonra ise tüm borçlarını Güney Kore devleti üstlenmek zorunda kalmıştır. Üretim ve kuruluş yılı ise 1967 yılı olarak bilinmektedir.

Daithatsu Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Daithatsu otomotiv markası 1951 yılında Japonya’da kurulmuştur. Adını Türkiye’de çok duymamış olsanız da çoğu ülkede bir dönemin en iyi araçlarını üretmesiyle bilinmektedir. Aslına bakarsanız Türkiye’de de markaya at araçlar bulunuyor. Fakat çok fazla talep görmediği için adı herkes tarafından bilinmemektedir.

Dodge Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Dodge otomotiv markası da ilk olarak 1914 yılında kurulmuştur. Bilinen araç markası Amerika Birleşik Devletleri’ne aittir. Bugün hala üretim yapmaya devam ediyor. Dodge markası Ford için araç parçası da üretmektedir.

DS Automobiles Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

DS Automobiles markalı araçlar 2009 yılında ilk olarak Citroen bünyesinde alt marka olarak sunuldu. Ardından DS Automobiles olarak ayrıldı. Bugün hala bazı ülkelerde Citroen bayilerinde satıldığını görmek mümkün olsa da markanın kendisine ait bayileri bulunuyor.

Ferrari Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

İtalyan markası olan Ferrai herkesin hayal ettiği araçları üretiyor. Dünyaca bilinen markanın araçları son derece pahalıdır. O nedenle her kesimin kullanabileceği araçlar değildir. Marka günümüzde hala üretime devam etmektedir.

Fiat Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Fiat markalı araçlar ülkemizde çok tercih edildiği için adından çok söz ettiriyor. Bir İtalyan markası olan Fiat dünya otomotiv pazarında geniş bir kitleye hitap ediyor. Hemen hemen dünyanın her yerinde bilinen ve talep gören araçlar üretmektedir. Kurucu ismi ise Giovanni Agnelli olarak biliniyor.

Fisker Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Fisker markası ilk elektrikli aracını tanıttıktan sonra adını duyurmaya başladı. 2007 yılında aracın tanıtımını yaptıktan sonra marka 2012 yılında iflas etti. Ürettiği araç lüks kategorisinde yer alsa da çok fazla talep görmemiştir.

Ford Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Ford hem ticari hem de özel araçlar için en çok talep gören ve bilinen marka olarak göz çarpıyor. Ford markası ilk olarak 1903 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuştur. Şu an dünya çapında bilinen araç markası olarak üretime devam etmektedir.

Geely Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

1986 yılında Çin’de kurulan Geely araç markası hala üretime devam ediyor. Yaptığı çalışmalar ve ürettiği araçlar ile kendisinden söz ettiriyor. Markanın ürettiği araçları Türkiye’de de görebilirsiniz Araçların satışı ise dünyanın her yerine yapılmaktadır.

Honda Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Honda otomotivi bilmeyen yoktur diye düşünüyoruz. Japonya merkezli olan araç markasının dünya genelinde üretim ve satış sahası bulunuyor. Ülkemizde de en çok tercih edilen araç markalarından biri olarak yer almaktadır.

Hyundai Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Otomotiv devi olan Hyundai bir Güney Kore markasıdır. Güney körede üretime başlayan marka şu an dünyanın her yerinde araç üretimi ve satışı yaparak bilinen bir marka olmayı başarmıştır. Ülkemizde de en çok tercih edilen araç markası olarak göze çarpıyor.

İLGİLİ İÇERİK:  ATO Randevu

Infiniti Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Infiniti Nissan bünyesinde olan bir araç markasıdır. Üretimi birçok ülkede faaliyet halindedir. Herkes tarafından bilinen bir araç markası olmayı kısa sürede başarmıştır. Şu an ABD, Kanada, Orta Doğu ülkelerinde üretimi yapılıyor.

Jaguar Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Jaguar 1945 yılında İngiltere merkezli olarak hayata geçen bir araba markasıdır Bugün hala üretimi devam ediyor. Jaguar markası daha çok lüks araç üretimi yaptığı için fiyatları her bütçeye hitap etmeyebilir.

Kia Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Kia markası 1944 yılında Güney Kore’de üretime başlamıştır. Dünyanın birçok yerinde bilinen bir araç markası olmayı başardı. Ülkemizde de en çok görülen araçların üretici markasıdır.

Lada Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Lada araç markası 1966 yılında Rusya merkezli olarak üretime başlamıştır. Dünya genelinde bilinen bir araç markasıdır. Günümüzde birçok ülkede üretimi hala devam etmektedir. Marka adını bir tanrıçadan esinlenerek oluşturmuştur.

Lamborghini Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Lamborghini araç markası 1913 yılında üretime başlamıştır. İtalyan otomobil markası ismini kurucusunun soy isminden almaktadır. Bugün en beğenilen araçları üreten marka fiyatları son derece pahalı olduğu için herkese hitap etmemektedir.

Lancia Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Lancia araçları 1906 yılında üretilmeye başlamıştır. İtalyan markası olan Lancia dünyanın her yerine satış yapmaktadır. Dünyaca bilinen marka daha önce Türkiye’den çekildiğini duyurarak ses getirmişti.

Lexus Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Lexus Japonlara ait bir araç markasıdır. Bu markanın araçları son derece lüks ve pahalı olduğu için her ülkeye satılmamaktadır. Satışa sunulduğu ülkeler ise ABD, Kuzey Amerika, Avrupa, Asya, Orta Doğu, Okyanusya, Afrika ve Latin Amerika olarak biliniyor.

Lincoln Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Lincoln otomotiv 1917 yılında kurulmuştur. Markanın anavatanı ise Amerika Birleşik Devletleri’dir. Lincoln otomotivleri bazı ülkelerde satışa sunuluyor. Dünyanın her yerine satışı yoktur. Sadece Kuzey Amerika ve Orta Doğu’ya satılmaktadır.

Lotus Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Lotus otomotiv markası ilk olarak 1952 yılında faaliyete geçmiştir. İngiltere merkezli olan Locus markasını daha önce duymamış olabilirsiniz. Ancak ürettiği araçlar son derece kaliteli ve pahalı olmasıyla bilinmektedir.

Maserati Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Maserati 1914 yılında kurulan bir araç markasıdır. Adını çok duyduğumuz bu marka İtalyan merkezlidir. Günlük kullanımdan ziyade daha çok yarış ve spor arabaları üretmektedir. Dünyanın her yeri için araç satışı bulunmaktadır.

Mazda Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Mazda Japonya merkezli bir araç markasıdır. Bu markayı herkes yakından bilir. Başarılı otomobillerini dünya pazarına sunan Mazda talep görmeye devam etmektedir. Ülkemizde de Mazda araçları görmek mümkündür.

McLaren Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

McLaren otomotiv markası İngiltere’de kurulmuştur. Adını pek duymamış olabilirsiniz. Çünkü ülkemizde geniş bir pazarı yoktur. Buna rağmen dünya genelinde tanınmış araç markalarından biri olmayı başarmıştır.

Mercedes Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Mercedes en kaliteli araç markası olarak biliniyor. Herkesin hedefleri arasında bir gün Merdeces araç almak olduğunu görebilirsiniz. Mercedes markası Almanya merkezli olarak kurulmuştur. Bugün dünyanın her yerinde en kaliteli araç markası olarak biliniyor. Piyasa durumlarına rağmen satışında azalmaya gitmeyen nadir otomotiv devlerinden biridir.

Mini Cooper Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Mini Cooper araçları daha çok kadınlar tarafından tercih ediliyor. Estetik, kaliteli ve pahalı araçlar üreten Mini Cooper 1959 yılında üretilmeye başlamıştır. Bu araç markası BMW bünyesinde yer aldığı için Almanya markası olarak biliniyor. Kaliteli olmasıyla birlikte kült araç listesine girmeye hak kazanmıştır.

Mitsubishi Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Mitsubishi otomotiv Japonya markasıdır. Araç piyasasında adını duyurmayı başaran markanın hizmet alanları bununla sınırlı değildir. Dünyanın her yerine satışı düşmeden devam ediyor. Ürettiği araçların kalitesi talep görmesini sağlıyor.

İLGİLİ İÇERİK:  Ethica Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Nissan Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Yine Japonya merkezli kurulan Nissan markası sektörünün gözde isimleri arasında yer alıyor. Ülkemizde de Nissan markalı araçların satışları son derece yüksektir. Her eksime ve her zevke hitap eden araçları Nissan’da bulmak mümkündür. Fiyat performans açısından bakıldığı zaman tercih edilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Opel Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Opel otomotiv en eski araç markalarından biridir. İlk olarak 1862 yılında üretime başlamıştır. Almanya merkezli olan Opel bugün hala başarılı bir şekilde yoluna devam etmektedir. Dünya genelinde en çok tercih edilen araç markalarının başında yer alıyor.

Peugeot Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Peugeot markası çok eski bir markadır. İlk olarak kahve değirmeni üretmeye başlayan marka 1882 yılından itibaren otomotiv sektörüne adım atarak bugünlere kadar gelmiştir. Peugeot bugün hala en çok tercih edilen araçları üreterek dünya pazarına sunuyor.

Porsche Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Porsche otomotiv markası Almanya merkezlidir. Fiyatları dudak uçuklatan marka aslına bakarsanız siyasi içerikli olduğu için de pek tercih edilmiyor. Ambleminye yer alan siyah at figürü Suebya milliyetçiliğini öne çıkarmaktadır. Buna rağmen günümüzde hala üretimine devam edip ürünlerini dünya pazarına sunmaya devam ediyor.

Proton Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Proton araç markası 1983 yılında ekonomik kalkınma amacıyla Malezya devleti tarafından kurulmuştur. Malezya açısından başarılı olan bu hamle pazarının %10 büyümesine yardımcı olmuştur. Bugün hala seri üretimine devam edilen Proton markalı araçlar dünya tarafından tanınmaktadır.

Renault Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Renault markası 1899 yılında kurulmuştur. Bilinen en eski araç markası olan Renault Fransa merkezlidir. Renault markalı araçlar kısa sürede tutulup tüm dünya tarafından tanınmayı başarmıştır. Bugün hala en çok tercih edilen araçları üretmektedir.

Rover Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Çin markası olarak bilinen Rover otomotivin üretimi hem Çin’de hem de İngiltere’de yapılmaya başlamıştır. Günümüzde Rover markasını bilmeyen yoktur. Ürettiği araçlar sektör tarafından iyi bilinmektedir.

Saab Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Saab şirketi ilk olarak 1937 yılında uçak üretimi yapmak üzere kurulmuştur. Ancak 1947 yılının başlarından sonra seri otomobil üretimine de adım atmıştır. Saab otomotiv Türkiye tarafından satın alınmasıyla adını duyurmuştur.

Seat Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Seat Volkswagen Group’a ait İspanya merkezli araç üretici markasıdır. Günümüzde hala ürettiği araçlar talep görmektedir. Volkswagen Group bünyesinde olması nedeniyle gönül rahatlığı ile tercih edilmektedir.

Skoda Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Skoda otomotiv markası 1895 yılında Çek Cumhuriyeti’nde kurulmuştur. 2019 yılında hala adından söz ettirmeyi başaran Skoda dünya çapında satışlarıyla bilinmektedir. Kaliteli araç markası genelde lüks otomobiller üretmeye devam ediyor.

Smart Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Smart otomobil markasının anavatanı da Almanya’dır: Almanya da üretilmeye başlayan otomobilleri ise tüm dünya pazarında satışa sunuluyor. Türkiye’de de satışı olan Smart araçlarının son derece kaliteli olması talep görmesini sağlamaktadır.

Subaru Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

 Otomotiv markası Japonya’da 1905 yılından itibaren üretime başlamıştır. Genelde satışı Japonya’da olan Sabura otomobilleri dünya pazarında da satışa sunulmaktadır. Ülkemizde satışı olmayan Sabura araçları aslında son derece kalitelidir.

Suzuki Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Suzuki otomobil markası da yine Japonya’ya aittir. İlk olarak motor üretim, yapmaya 1971 yılında başlayan marka otomobil üretimiyle devam etmiştir Bugün dünya da en çok bilinen araç markası olarak yer buluyor. Ülkemizde de satışı son derece yüksektir.

Tesla Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Tesla en eski otomotiv markalarından biridir. Markanın anavatanı ise Amerika Birleşik Devletleridir. Birçok eski filmde Tesla araçlarını görebilirsiniz. Elektrikli araç üretimi yapan Tesla dünya pazarında iyi bir yere sahiptir.

Tofaş Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Tofaş markalı araçlar Fiat bünyesinde üretilmiştir. İlk kez 1971 yılında üretilmeye başlayan Tofaşları bugün hala görmek mümkündür. Döneminin en iyi araçları arasında yer bulmuştur.

Toyota Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Dünya üzerinde en fazla üretim tesisi bulunan araç markası Toyota’dır. Japonya’nın dev otomobil markası olan Toyota’yı tüm ülkelerde görmek mümkündür. Her kesime hitap eden fiyatları ile talep görmeye devam ediyor. Ülkemizde de satış listelerinin başında görebilirsiniz.

Volkswagen Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Volkswagen otomotiv kendi bünyesinde birçok markayı barındırmaktadır. Otomotivin dev markası olan Volkswagen ilk kez Almanya’da üretilmeye başlamıştır. Bugün dünyada en çok satışı bulunan araç markası olmayı başarmıştır. Özellikle ticari araç denilince akla gelen ilk markalar arasında yer buluyor.

Volvo Hangi Ülkenin Malı, Nerede Üretiliyor?

Volvo 1930 yıllarından şimdiye dek hizmet vererek hayatımıza dahil olmuştur. Volvo denilince akla sadece kalite gelmektedir. Lüks araçlar üreten Volvo’nun fiyatları ise son derce yüksektir. Dünya genelinde her ülke için satışı ve üretim noktası bulunan markanın araçları çok tercih ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir