Imei Sorgulama

Bilindiği üzere elektronik aletlerde güvenlik sorunu çok büyük bir önem teşkil edip önlenemez bir hal aldı. Büyük şirketlerin bile güvenlik açıkları bulunduğunu gördük ve okuduk. Bu durumda yeni bir telefon alırken imei Sorgulaması yapmaya özen göstermeliyiz. Özellikle ikinci el bir cihaz almayı düşünüyorsanız imei sorgulama 2019 sorgulaması yapmayı ihmal etmemeniz gerekmektedir. Ülkemizde her geçen gün akıllı telefon alımları artış göstermektedir. Özellikle ikinci el telefonlar çok hızlı el değiştirmektedir.

Bu durumda alınan ikinci el telefonlarıyla ilgili kopyalama, sahtekarlık ve güvenlik açığı problemleri olup olmadığını imei sorgulaması 2019 yaparak önceden öğrenmek sağlıklı olacaktır. Aksi halde en ucuz akıllı cihaz bile 1500 TL’nin altında değildir, paranız boşa gitmesin istiyorsanız imeı sorgulaması yapmanız gerekiyor.Aldığınız cihazların en sağlıklı teyit yöntemi hiç şüphesiz imeı sorgulaması yapmak olacaktır. Bizde merak edilen imei Sorgulama 2019 konusunu ele aldık. Konuya ilişkin tüm detayları sizler için yazdık. Yeni veya ikinci el bir cihaz satın almadan evvel neler yapmanız gerektiğine dair tüm yolları listeledik. imei sorgulaması nereden yapılır? Nasıl yapılır? İşte imei sorgulama 2019‘a ilişkin tüm detaylar. Akıllı telefon satın almadan önce yapmanız gerekenler, aklınıza takılan tüm sorulara ilişkin detayları aşağıda okuyabilirsiniz.

Imei Kayıt Sorgulama Nasıl Yapılır?

Imei kayıt sorgulama işlemi nasıl yapılır sorusunu yanıtlayacağız. Bunun öncelikle imei ne anlama gelir ve ne işe yarar buna bir göz atalım. Üretilen her akıllı telefonun eşsiz ve kendine özel bir imei kodu bulunur. Sıfır telefon aldığınız zaman kutunun içerisinde imei kodunu yazılı olarak bulmanız mümkündür. Ne işe yarar diye soracak olursanız imei kodunu bilmek telefonunuz çalındığı zaman bulmanıza yardımcı olur demek yanlış olmayacaktır. Bu kod eşsizdir ve her cihazın kodu ayrı dizilimlerden meydana gelmektedir. 

İLGİLİ İÇERİK:  Bağkur Borç Ödeme
imei sorgulama

imei’nin açılımı ise Uluslararası Mobil Ekipman Kimliği olarak tanımlanır. Sıfır cihazlarda imei koduna ulaşmak kolaydır. Ancak ikinci el bir telefon alacaksanız bu cihazın kutusu muhtemelen olmayacaktır. Bu nedenle imei sorgulaması için alternatif yolları araştırmaya koyulacaksınız. Telefonun çalıntı, kopya ya da güvenlik açığı olup olmadığını imei kayıt sorgulama yaparak bulabilirsiniz. Her telefonun imei kodunu bulmanın farklı yolları vardır. Nitekim genel olarak *#06# yazarak ımei kodunuza ulaşabilirsiniz. Bu yöntem imeı kayıt sorgulama için kullanılan en yaygın yöntem olarak bilinir.Bu imeı adresini sorguladıktan sonra telefonun kaydına dair bilgilerine erişip satın almayı düşünmeniz çok daha sağlıklı olacaktır.

iPhone Imei Sorgulama Nasıl Yapılır?

Iphone imei sorgulamasının da son derece kolay olduğunu söylemek gerekir. Herhangi bir IOS işletim sistemine sahip cihazın imei kodunu veya seri numarasını az sonra sunacağımız yöntem ile bulmanız mümkün olacaktır. Öncelikle şunu söylemek gerekir ki İphone cihazları genelde sıfır alındığı zaman zaten kutu içerisinde imeı kodu ve cihaza ait özel seri numarası yer almaktadır. Siz iphone imei sorgulamasını daha çok ikinci el ürünleri tercih ederken kullanacaksınız. Eğer ikinci el bir iphone almayı düşünüyorsanız imei sorgulamasını şu şekilde yapabilirsiniz;

Cihazınızdan sırasıyla ayarlar, genel, hakkında sekmelerine erişin. Aygıta ait seri numarasını bulunuz. Eğer imei bulmak istiyorsanız da karşınıza çıkan ekranı aşağıya kaydırarak erişim sağlamanız mümkün olacaktır. Eğer ilgili imei numarasını kopyalamak istiyorsanız rakamlara kısa süre basılı tutmanız yeterli olacaktır.

İLGİLİ İÇERİK:  Eureko Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Samsung Imei Sorgulama Nasıl Yapılır?

Samsung imei sorgulama işlemi de son derece kısa ve kolaydır. Yukarıda belirttiğimiz gibi zaten akıllı cihazların genelinde aynı yöntem kullanılmaktadır. Android işlemcili ikinci el bir telefon almayı düşünüyorsanız imei sorgulaması yapmanız son derece önemlidir. Çünkü satın almayı düşündüğünüz ikinci el telefonun çalıntı, kopya veya başka biri üzerine kayıtlı olma riski vardır. Sık sık el değiştiren Samsung ikinci el telefonlarda Samsung imei sorgulaması *#06#  tuşlanarak yapılabilmektedir. Telefonun ana tuş takımı kısmına gelerek bu kodu yazın.

imei sorgulama 2019

Ardından karşınıza Samsung ımei sorgulama sonucunda 15 haneli bir kod çıkacaktır. Bu kod cihazınızın imei numarasıdır. Cihazların imei adresleri değiştirilebilir. Örneğin cihazın kaçak yollar ile gelip gelmediğini kayıtlı olduğu imei adresinden öğrenebilirsiniz. Sahte ve kötü cihazları satın almak istemiyorsanız mutlaka imeı sorgulaması yapmayı ihmal etmemelisiniz. Mesela Samsung Galaxy S5 olarak satılan cihazın imeı kodu Nokıa 3310 olarak değiştirilmiş olabilir. Bunu genelde yurt dışından kaçak getirilen cihazlarda görmek mümkündür. Akıllı telefonunuzda İnternet bağlantısı almamanıza veyahut cihazınızın komple kapanmasına neden olabilir. Bu sorunlarla karşılamamanız için sorgulama yapmayı ihmal etmemenizi öneriyoruz.

BTK Imei Sorgulama Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonların dünya genelinde kullanım oranı giderek artış göstermektedir. Farklı teknoloji markaları her gün yeni bir model ile piyasaya çıkmaktadır. Merdiven altı ya da teknoloji devi olan markaların üretiği akıllı telefonlarda güvenlik açığı olması kullanıcıları zor durumda bırakabilir. Türkiye’de de akıllı telefon kullanımı son birkaç yılda ciddi bir artış göstermiştir.

İLGİLİ İÇERİK:  Zimmet Sorgulama

Vatandaşların satın aldıkları akıllı cihazlar ile ilgili sorun yaşamaması adına Btk imei sorgulama hizmeti sunmaktadır. Bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu bünyesinde sunulan bu hizmet güvenlik açıklarını tespit etmede büyük bir rol oynamaktadır. Piyasalarda yer alan ve ciddi anlamda talep gören akıllı cihazların çalıntı olup olmadığını tespit etmek için  Btk imei sorgulama hizmeti son derece yarar sağlamaktadır. En ucuz akıllı telefonun 1500 TL’den başladığını düşünecek olursak satın aldığınız ürünün çalıntı ya da kopya çıkması halinde paranız boşa gitmiş olacaktır. Böylesi durumlar ile karşı karşıya kalmamak için Btk imei sorgulama hizmetinden faydalanmanızı tavsiye ediyoruz.

E-devlet Imei Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türkiye’ her vatandaşa özel e-devlet  hizmeti sunulmaktadır. E-devlet hizmeti aracılığıyla vatandaşlar kendilerine ait her kişisel bilgiye kolayca erişim sağlayabiliyor. E-devlet imei sorgulama hizmeti de sunuyor. Bu hizmete erişim sağlayıp imei sorgulaması yapmak son derece kolaydır. Yurtdışına gidip ülkeye telefon getirdiyseniz E-devlet imei sorgulaması yapmanız mümkündür. Ya da ikinci el telefonlar için de bu sorgulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Yeni aldığınız akıllı telefonların kutularında zaten İmeı kodunuz yazılıdır. Ancak ikinci el cihazlar için aynı durum söz konusu değil. İkinci el cihaz satın almak biraz daha tehlike arz ediyor. Bunun önüne geçip paranızı boşa kaptırmamak için en güzeli e-devlet imei sorgulaması yapmadan satın almamaktır. Imei sorgulamasına ilişkin aktaracaklarımız bu kadardır. Daha detaylı bili almak için teknoloji bilgisi olan birilerinden de yardım alabilirsiniz. Biz kesinlikle İmeı sorgulamadı yaptırmadan akıllı telefon almamanızı öneriyoruz.

“Imei Sorgulama” için 5 yorum

  1. İmeisi değiştirilmiş telefonlar genelde android ikincisi el telefonlarda karşımıza çıkıyor, Telefoncular 10 liraya imei atıyorlar, kontrol etmeden satın almayın.

  2. imei sorgulama ile telefonların orjinalliğinin sorgulanmasıda en güzel özellik olsa gerek ve bunu e-devlet ile yapabilmek dahada güven veriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir