İTO Randevu

İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü, vatandaşlık numarası bilgilerine ek olarak isim ve soy isim bilgileriyle randevunun alınmasını sağlıyor. Ticaret sicil numarasının kaydı, sistemde kaydın gerçekleştirilmesini sağlayan online işlemler sayfasında yapılıyor. Ticaret Sicil Müdürlüğü özel durumları için, herhangi bir randevu talebinde bulunulmadan da kuruma gelindiğinde hızlıca işlem yapılmasını sağlayan işlem türleri bulunuyor.

Hangi işlemler için randevu gerekip hangileri için gerekmeyeceğine dair bilgilere aşağıdan erişebilirsiniz. Randevuların alınması amacıyla İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü telefon numaralarıyla danışmanlarla görüşmek gerekmiyor. Doğrudan İTO tarafından kurulan resmi web sitesi olan ito.org.tr üzerinden randevularınızı oluşturabilirsiniz.

İTO Randevusu Nasıl Alınır?

İTO sisteminde tüm vatandaşların randevu alımlarını randevu.ito.org.tr resmi sitesi üzerinden birkaç dakika içerisinde yapmaları mümkün oluyor. Sisteme giriş yapılması için sol üst köşede bulunan “Randevu al” butonuna tıklanması gerekiyor. daha sonra ulaşılacak olan pencerede T.C. kimlik numarası, isim ve soy isim alanlarının ticari işlem yapacak şahsa ait olacak şekilde doldurulması isteniyor.

Randevunun alınacağı İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü resmi kurumunun yasal yetkilendirme sürecinin her türlü hakkı ile sorumluluğunun kabul edildiğini beyan ettiğinizi işaretlemeniz gerekiyor. Tüm bilgileri girip onaylamayı yaptıktan sonra, en altta yer alan “Doğrula” butonuna tıkladıktan sonra takvim sayfasına yönlendirileceksiniz. Takvim sayfasında ise hangi gün ve hangi saatte resmi işlemlerin gerçekleştirilmesini istediğinize dair bir randevu talebinde bulunabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  Bezmialem Randevu

İTO Randevu Gerekmeyen Hizmetler

İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü bünyesinde randevu talep edilmeyen işlemler arasında Vakıf – Dernek işletmeleri kuruluşu, Şube açılışı, Merkez nakli ve Tür değişikliği hizmet talepleri yer alıyor.

İTO Online Randevu Sorgulama

Ticaret sicil müdürlüğünün randevusu alındıktan sonra, bilgilerinizi sorgulamak ve kayıtla ilgili açıklamaları tekrar öğrenmek amacıyla sistemde incelemeyi iki bilgiyle gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü online randevu sisteminde sayfanın orta kısmında yer alan “Randevu Sorgulama” butonuna tıkladıktan sonra randevunuz hakkında yeni giriş formuna yönlendirileceksiniz.

Sorgulama formunda sizden mersis talep numarası bilgileriniz ve Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık Numarası bilginizi ilgili alana girmeniz istenir. Ardından doğrulamayı yapabilir ve yönlendirileceğiniz yeni sayfada, oluşturmuş olduğunuz randevunun gününü ve saatini öğrenebilir, değiştirmek isterseniz düzenleme yapabilirsiniz.

İTO Randevu İptali Nasıl Yapılır?

İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından online randevu sistemi aracılığıyla alınabilen randevuların sorgulanması için işlemlerin tümü tek bir site bünyesinde gerçekleştirilebiliyor. Türkiye’de özellikle randevu alımı, randevu sorgulaması ve alınan randevunun direkt olarak iptal edilmesi için girişimlerde bulunulması mümkün oluyor. Vatandaşların ticari faaliyetlere dair sicil kayıtlarının incelenerek randevularının yönetilebilir olması sağlanıyor.

İLGİLİ İÇERİK:  Bağkur Borç Sorgulama

E- devlet veya SGK gibi farklı sistemler üzerinden değil, doğrudan İTO’nun resmi sitesi aracılığıyla randevu talebinde bulunulmasına izin veriliyor. Randevuların iptaliyle ilgili işlemler ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarası ve Mersis Talep Numarası adı verilen bilgi aracılığıyla iptale imkan tanıyor.

“İTO Randevu” için bir yorum

  1. İTO’dan nasıl randevu alınır diye araştırma yaparken faydalı bilgiler aldım.
    İstanbul Ticaret Odası randevu alma bilgisi için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir