Mapfre Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Mapfre Sigorta Acentesi, online işlemler adresinde tüm müşterileri için sigorta bilgilerine ulaşabilecekleri ve detaylı olarak hasar dosya sorgulaması yapabilecekler hizmeti sunuyor. Sigorta acentesi tarafından belirlenen hasar dosya numarasını, T.C. kimlik numarasını ve poliçe numarası gibi bilgiler aracılığıyla, online işlemler sayfasından bilgi alabiliyorsunuz.

Sigorta acentesinin belirlediği ürün türlerinden hangisi için işlem yapmak istediğinize bağlı olarak, şirketin oluşturduğu sigorta poliçesinde tüm bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Her bir giriş için ödeme yapılması veya sorgulamaların yapılmasıyla ilgili ekstra ücretlerin oluşması söz konusu olmuyor. İstediğiniz zaman trafik sigortası tekliflerini alabilir veya hasar dosya bilgilerinin değerlerini öğrenebilirsiniz.

Mapfre Sigorta Hasar Dosyası Nasıl Sorgulanır?

Hasar sorgulamalarının, poliçe bilgilerinin ve kasko şirketi tarafından ne kadar teminat ödendiğinin öğrenilmesi için 6 bilginin sistemde işaretlenmiş olması gerekiyor. Müşteriler tarafından kasko verilerine ulaşılabilmesi amacıyla prefiks, poliçe teklif numarası, T.C. kimlik numarası, vergi numarası bilgilerinin girilmesi isteniyor. Bu kısımların doldurulmasının ardından, hasar dosya kaydına ulaşabilir ve kaza tarihlerini de öğrenebilirsiniz.

Mapfre Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Bilgileri

Hasar dosyasının sorgulanabilir olmasını sağlayan Mapfre Sigorta Acentesi, bunun için online işlemler adresi olan onlinesistem.mapfre.com.tr resmi web sitesinden ödemelerin gerçekleştirilmesine imkan tanıyor. Mobil cihazlardan veya bilgisayardan siteye giriş yapabilir, tüm uygulamaları hiçbir ekstra ödeme gerçekleştirmeniz gerekmeksizin, Türkçe dil seçeneğiyle sadece beş bilgiyi girerek değerlendirebilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  Quick Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Online işlemler sayfasında öncelikle hangi ürünü talep ettiğinize bağlı olarak, onlarca seçenek arasında işaretlemenizi yapmanız gerekiyor. ana sayfada yer alan “Hasar dosya sorgulama” butonuna tıklayarak yönlendirileceğiniz sayfada, altı farklı bilgi verilmesi gereken bir bölüm bulunuyor. bu kısımda direkt olarak ürün alanında hangi hizmeti talep ettiğinizi işaretlemeniz isteniyor. Daha sonra ise prefiks kısmında detaylı olarak numaranın girilmesi isteniyor.

Poliçe numarası veya teklif numarası bilgileriyle, araç için belirlenen poliçe numaralarını sisteme girebilirsiniz. Ardından T.C. kimlik numarasının direkt olarak araç sahibinin bilgilerine göre doldurulması isteniyor. Doldurularak olan T.C. kimlik numarası bilgilerinin ardından vergi numarasının girilmesi ve pasaport numarası bilgilerinin yazılması isteniyor. Tüm bu verileri girdikten sonra ise sayfanın en sonunda yer alan kırmızı “Sorgula” butonuna tıkladığınızda, araca dair bu zamana kadar karşılaşılmış tüm hasar durumlarının öğrenilmesi sağlanıyor.

Mapfre Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Müşteri Hizmetleri

Sigorta Acentesi Mapfre, Türkiye’de müşterileri için direkt olarak 0 212 334 90 00 numaralı telefondan hizmet vermeye devam ediyor. Bu numaranın aranması halinde direkt olarak sigorta hasar dosya sorgulamasının yapılmasına dair süreç öğrenilebiliyor. Müşteri hizmetlerinden araç sahibinin bilgileri paylaşılmayacağı gibi, sisteme araç sahibinin izni dışında ulaşılmasına imkan tanıyacak bilgilerin verilmesi de söz konusu değildir. Sigorta acentesinin Türkiye’de direkt olarak hasar dosya sorgulama işlemlerini onlinesistem.mapfre.com.tr adresinden yapabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  AK Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir