Memur Maaş Farkları Ne Zaman Yatacak 2019

Tüm memur ve emeklilere yılda iki kez zam yapılmaktadır. Bu zamlar Ocak ve temmuz aylarında güncelleniyor. Zamlı maaşların ne zaman yatacağı ve ne kadar olduğu vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Yapılan zammın ardından en düşük emekli memur aylığı 2552 lira olacaktır. Tüm bu araştırmalarınız için detayları yazımızda bulabilirsiniz. Memur maaş farklı ne zaman yatacak 2019 için sorunuzun yanıtını kaleme aldık. Peki konuya dair açıklama geldi mi? İşte tüm detaylar…

Memur Emekli Maaş Farkları Yatma Tarihi

Her yıl iki kez yapılan maaş zamlarının oranı vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Ocak ve temmuz aylarında yapılan zam oranları belli oldu. Zamların detayları açıklığa kavuşmuş oldu. 2019 yılının temmuz zamları ne zaman yansıyacak diye merak eden vatandaşlarımız için tüm detayları araştırarak kaleme aldık. Geçtiğimiz haziran ayında memur emekli maaşlarına %5 oranında enflasyon zammı belirlenmişti. Buna göre memur maaş farkları ne zaman yatacak 2019 tarihi için detayları verelim. SSK ve BAĞ-KUR emeklileri zamlı maaşlarını bu ay içerisinde alacakken devlet memurları, sözleşmeli memurlar ve geçici personel kadroları zamlı maaşlarını 16 Temmuz’dan sonra alabilecek.

İLGİLİ İÇERİK:  Denizbank İnternet Bankacılığı

SSK Emekli Memur Aylığı öğrenme

4A yani SSK emekli aylıklarını hesaplayabilirsiniz. Bunun için E-devlet sisteminden yardım almanız gerekiyor. Sisteme giriş yaptıktan sonra emekli aylığı hesaplama kısmına T.C. kimlik numaranızı girmeniz gerekiyor. Ardından SSK sicil numaranız, baba adınız, doğum tarihiniz ve nüfusa kayıtlı olduğunuz il, ilçe bilgilerini girmeniz yeterli olacaktır. Sorgula butonuna tıkladıktan sonra açılan sayfa da emekli maaşı tutarınız görünecektir.

BAĞ-KUR Emekli Memur Aylığı Öğrenme

BAĞ-KUR emekli aylığınızı da öğrenmek için E-devlet üzerinden giriş yapmanız gerekiyor.  T.C. kimlik numaranız ve şifrenizle sisteme giriş yapmalısınız. Ardından ilgili kurumun sayfasına gelerek işveren veya tarım ile ilgili kısmı seçip sorgulamanızı yapabilirisiniz. Sorgulama ekranında emekli maaşınızı hesaplamış olacaksınız.

Zamlı Maaşlar İçin Net Bilgi

Kısacası yapılan son zam enflasyon oranı da eklenince ciddi bir fark oluşturuyor. Ocak-Temmuz zamlarının toplamından sonra en düşük emekli memur aylığının 2552 lira olacağı söylendi. Zamların maaşlara yansıması ise genel olarak 28 Temmuz tarihine kadar sürecek. Hatta zamlı maaşlar emeklilik kartında yer alan tahsis numarasının son hanelerine göre yatmaya bugünden başladı. Memur maaş farkları ne zaman yatacak 2019 gibi sorularınızı böylece açıklamış bulunduk. Detaylar geldikçe sizlere aktaracağız.

İLGİLİ İÇERİK:  Şekerbank İnternet Bankacılığı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir