Sompo Japan Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Sigorta Acentesi Sompo Japan, Türkiye’de müşterilerine özel olarak konut ve taşıt sigortası gibi pek çok farklı türde poliçe oluşturulmasını sağlayan bir hizmet sürecine sahiptir. Türkiye’de hasar poliçesinin oluşturulduğu tüm araçlarda, araç sahipleri tarafından resmi web sitesine giriş yapılarak sorgulamanın gerçekleştirilmesi mümkün olacaktır.

Kişisel bilgiler yerine direkt olarak güncel adresler üzerinden T.C. kimlik numarası, hasar dosya numarası bilgileri aracılığıyla dosyaları sorgulama olanağına sahip oluyorsunuz. Sigorta şirketinin güncel adresine somposigorta.com.tr ile erişebilir, Türkçe olarak sorgulamaları zorunlu araç sigortasına yönelik gerçekleştirebilirsiniz. Araç sahiplerinin dışındaki kişiler de zorunlu olmayan sorgulamaları yapabilmek için sigorta acentesinin resmi hesabını kullanmaları yeterli olacaktır.

Sompo Japan Sigorta Hasar Dosyası Nasıl Sorgulanır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarası – vergi numarası veya pasaport numarası bilgilerinden birinin seçilmesiyle, online işlemler sayfasında sorgulama için bir soru yanıtlanabilir. Ayrıca sorgulama türünü dosya numarası veya mağdur numarası bilgileri üzerinden işaretleyebileceğiniz gibi, ihbar numarası seçeneğine tıkladıktan sonra da bilgi edinme olanağına sahip oluyorsunuz. İhbar numarası, T.C. kimlik numarası, vergi numarası ve sorgulama türü için işaretlemenizi resmi web sitesinden gerçekleştirebilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  Yaparsın Aşkım Başvuru

Türkiye’de müşteriler için sigorta kayıtlarının tutulması, hasar dosya numarası bilgilerinin öğrenilmesi için mutlaka araç sahibiyle iletişime geçilmesi gerekiyor. Aracı satın almak isteyen kişiler, sigorta şirketinin resmi sitesi üzerinden bu bilgileri girdiklerinde, geçmişe dönük tüm hasar kayıtları hakkındaki verilere ulaşma olanağına sahip oluyorlar.

Sompo Japan Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Bilgileri

Resmi web sitesi somposigorta.com.tr olarak belirlenen sigorta acentesi, müşterilerine trafik sigortasının sorgulanabilmesi için üç bilgiyi girmelerinin ardından işlem olanağı sağlayabiliyor. Sorgulamaların yapılabilmesi amacıyla Sompo Japan Sigorta Acentesi resmi sitesine girişlerin, poliçe bilgileriyle yapılması gerekiyor. T.C. kimlik numarası, hasar dosya numarası bilgilerini kullanarak sistemdeki araç kaydına erişebiliyorsunuz. Aracın tüm hasar kayıtları hakkında bilgi edinmek, özellikle de detaylı poliçe verilerine erişebilmek amacıyla “Online işlemler” sayfasına girmeniz gerekiyor.

Sompo Japan Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Müşteri Hizmetleri

Sompo Japan Sigorta Acentesi, Türkiye’de müşterileri için özel olarak sigortanın online işlemler sayfasında paylaştığı bilgileri, müşteri hizmetleri hattında da paylaşmaya devam ediyor. Türkçe veya İngilizce dil seçenekleriyle çağrı merkezinde iletişime geçebilir, operatörler tarafından verilecek olan bilgileri değerlendirebilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  Doğa Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Sorgulamanın genel olarak araç sahibi yerine, aracı satın almak isteyen kişiler tarafından yapılmak istendiği biliniyor. Sompo Japan Sigorta Acentesi de bu nedenle sorgulamayla ilgili detaylara 0 850 250 81 81 numaralı hat üzerinden ulaşılmasını sağlayacak şekilde hizmet veriyor. Araç sahibinin bilgisi dahilinde olmayan işlemler, resmi web sitesinde veya müşteri hizmetleri aranarak yapılacak olan sorgulamalarda başarılı sonuçlanmayacaktır. Detaylı bir şekilde bilgi edinmek, hasar kaydına ulaşmak ve poliçe sorgulamasını yapmak için resmi siteyi kullanmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir