Sürücü Belgesi Randevu

Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü, sürücü belgesi alınması için tüm vatandaşlara ülke genelinde bulunan şubeleriyle hizmet veriyor. Sürücü belgesinin online işlemler sayfasında yer alan formun doldurulmasıyla edinilmesini sağlayan NVİ, gün ve saat belirleme işlemlerinin ardından randevu onayına izin veriyor.

Sadece ikamet ettiğiniz şehirde değil, an itibariyle bulunduğunuz şehirdeki şubeyi seçtiğinizde de randevu talebiniz onaylanıyor. Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen hizmetle ana sayfada “Sürücü belgesi” butonuna tıklandığında randevu alınabiliyor.

NVİ Online Randevu

Online randevu hattı dışındaki başka bir randevu yönteminin kabul edilmediği sisteme mobil cihazlardan veya bilgisayardan erişebilirsiniz. Nüfus müdürlüklerine ortak NVİ adresi olan nvi.gov.tr aracılığıyla erişilmesi mümkün oluyor. Aşağıda, randevunun alınması için tüm gerekli bilgiler web sitesindeki sıralamasıyla yer alıyor.

Nüfus Müdürlüğü Sürücü Belgesi Randevusu

Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü, vatandaşların ehliyet alabilmesi için gerekli olan sürücü belgesini temin etmelerini sağlıyor. Online işlemler sayfasından yapacağınız başvuruyla birlikte, şubede sıra beklemeden belgelerin talep edilmesini sağlayabilirsiniz. Aşağıda yer alan bilgilere, nvi.gov.tr resmi sitesine girdikten sonra, ana sayfadaki “Sürücü belgesi” butonuna tıkladığınızda erişebilirsiniz;

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık Numarası
  • Adınız
  • Soyadınız
  • Başında 0 olmadan cep telefonu numaranızı giriniz
  • Elektronik posta adresi
  • Güvenlik kodu numarası (Randevu sayfasında, yazının sağ kısmında yer alan 4 haneli koddur.)
İLGİLİ İÇERİK:  Cimer Başvuru Sorgulama

Online Sürücü Belgesi Randevusu

Online işlemler sayfası bulunan Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü, sürücü belgesi alınması için sıraya girilmesi gereken bir hizmet sürecine sahiptir. Gün içerisinde devamlı olarak yoğunluk bulunan kurumlar arasında yer alan NVİ, sıraya girmek istemeyen vatandaşlar tarafından randevu alınmasıyla hızlı işlem fırsatı sunuyor. NVİ şubelerinde yer alan girişteki cihazda, randevunuzun bulunup bulunmadığı soruluyor. Online işlemler sayfasından alacağınız randevuyla birlikte, sürücü belgesini şubelerden temin edebilirsiniz.

NVİ Randevu Sistemi

Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü tarafından vatandaşların sürücü belgesi kayıtlarının yapılabilmesi için online randevu sistemi oluşturulmuştur. NVİ olarak tanımlanan müdürlüğün resmi sitesi olan nvi.gov.tr aramasını tarayıcıda mobil cihazlardan veya bilgisayardan yaparak sisteme erişebilirsiniz. Randevunun T.C. kimlik cüzdanının yenilenmesi, sürücü belgesinin alınması veya yenilenmesi gibi işlemlerle web sitesinde yapılması sağlanıyor. Nüfus Genel Müdürlüğü, hafta içi mesai saatleri boyunca yüzlerce kişinin sıra beklediği kurumlardan bir tanesidir.

Hem sıra beklememek hem de kuruma gidildiğinde cihazdan sizin için özel olarak ayrılmış numarayı alarak işleminizin gerçekleştirilmesini sağlamak amacıyla başvuruda bulunabilirsiniz. Sıra bekleyerek sürücü belgesi kaydını yapmak istemeniz halinde, randevu sistemine girmeden genel müdürlükten numara alabilirsiniz. Bu işlem, normalden çok daha uzun süre boyunca beklemenize yol açacaktır. NVİ resmi web sitesi bünyesinde yer alan “Sürücü belgesi” butonuna tıklayarak, istenen bilgilerin tümünü girdiğinizde randevu alabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  SGK Rapor Parası Sorgulama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir