Unico Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Araç sahipleri tarafından sigorta sorgulamasının yapılabilmesi için Unico Sigorta Acentesi resmi web sitesi olan unicosigorta.com.tr adresine girilmesi gerekiyor. Türkiye’de araç sahiplerinin karşılaştığı tüm maddi hasarlı kazaların kayıt altına alındığı acente aracılığıyla, aracın genel hasar incelemesini yapabilirsiniz. Genellikle satın alınacak olan araçlar için, aracı satın almak isteyen kişiler tarafından bu işlemler gerçekleştiriliyor. T.C. kimlik numarası ve hasar dosya numarası bilgileri aracılığıyla dosya sorgulaması yapılabiliyor.

Unico Sigorta Hasar Dosyası Nasıl Sorgulanır?

Hasar Dosya Numarası, T.C. kimlik numarası veya vergi numarası bilgilerini kullanarak sorgulamayı online işlemler sayfasından yapabilirsiniz. Müşterileri için yedi gün yirmi dört saat aktif olan resmi web sitesi üzerinden hizmet vermeye devam eden Unico Sigorta Acentesi, özellikle hasar dosyalarının araç sahibi olmayan kişiler tarafından sorgulanmasını da destekliyor. Eğer araç sahibi tarafından aracın bilgileri ve araç sahibinin T.C. kimlik numarası bilgileri paylaşılırsa, paylaşılan kişi tarafından sorgulamanın resmi site üzerinden yapılması mümkün olacaktır.

“Hasar Dosya Sorgulama” olarak tanımlanan işlemi gerçekleştirmek için, resmi sitenin ana sayfasında yer alan butona tıklamanız gerekiyor. Bu linkte, müşteriler için direkt olarak güncel kayıt verilerine ulaşılabilecek sayfa yer alıyor. Ayrıca istediğiniz her zaman için güncel giriş adresinden siteye ulaşabilir, hasar dosya numarası ve T.C. kimlik numarası bilgilerini girerek sisteme erişebilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  Bağkur Borç Ödeme

Unico Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Bilgileri

Unico Sigorta Acentesi, müşterilerine hasar dosya kaydına erişebilmeleri amacıyla online işlemler sayfasında özel olarak T.C. kimlik numarası ve dosya numarası bilgilerini talep ederek hizmet veriyor. Bu bilgilerin sisteme girilmesinin ardından, direkt olarak hasar dosya sorgulamasını aktif numaralar üzerinden gerçekleştirebilir, ödeme yapılması gerekmeyen resmi adres üzerinden sorgulama girişiminde bulunabilirsiniz.

Telefondan veya tabletten de ulaşıma açık olan online işlemler sayfasında sizden T.C. kimlik numarası – vergi numarası ile hasar dosya numarası dışında bilgi talep edilmeyecektir. Bireysel müşteriler tarafından girilecek olan bu bilgilerin ardından, sayfanın alt kısmında bulunan “Sorgula” butonuna tıklandığında sorgulama işleminin sonuçlarına ulaşılabilir.

Unico Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Müşteri Hizmetleri

Unico Hasar Dosya Sorgulama işlemlerinin gerçekleştirilmesi için resmi web sitesinden hizmet talep edilebiliyor. Çağrı merkezi tarafından verilen bilgilerde olduğu gibi, müşterilerin hızlı bir şekilde sorgulamayı yapabilecekleri, geçmiş kaza verileriyle ilgili detaylara ulaşabilecekleri sayfaya erişilebilecektir. Türkiye’de mobil cihazlardan herhangi bir uygulamaya ihtiyaç duyulmadan da direkt olarak Unico Sigorta Acentesi resmi web sitesine erişilmesi mümkün oluyor.

İLGİLİ İÇERİK:  Rapor Parası Sorgulama

Müşteri hizmetleri telefon numarası 0 850 222 28 00 olarak belirlenmiş ve müşterilerin detaylıca sigorta hasar sorgulamalarını yapabilecekleri şekilde yayınlanmıştır. Araç sahibi olmayanlar, gerekli bilgileri araç sahiplerinden temin etmedikleri sürece sorgulama yapamayacaklardır. Türkiye’de müşterilerin sorgulamayı online işlemler sayfasına girdikten sonra, ana sayfada bulunan “Hasar dosya sorgulama” butonuna tıklayarak yapmaları sağlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir