Zimmet Sorgulama

0
504
Zimmet Sorgulama

Sağlık Bakanlığı, çalışanlarının zimmetleriyle ilgili tüm kayıtları tutan bir sistemle faaliyetlerini sürdürüyor. Zimmet sorgulama yapılması ve her detayın kayıt altına alınıp alınmadığıyla ilgili bir inceleme yapmak isteyen çalışanlar sadece resmi siteden bilgi alabiliyor.

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından tüm bakanlık çalışanlarıyla ilgili veriler, sadece kendilerinin ulaşabileceği şekilde kayıt altında tutuluyor. Atama durumlarına dair detayların resmi sitede yer almasıyla birlikte, atamaların nasıl yapılacağı ve sonucunun ne olduğu bilgileri de saglik.gov.tr bünyesinde ulaşılabilir olması sağlanmıştır.

Online Zimmet Sorgulama Sistemi

Online zimmet sorgulama faaliyetlerinde Sağlık Bakanlığı çalışanlarının tümü özellikle bakanlıktaki kayıtları aktifleştirilmişse verilere ulaşabilirler. Tek sayfada tüm verilerin bulunduruluyor olması, atamalara dair net bilgilere hızlıca erişilmesini sağlıyor. Zimmet sorgulama ve çekirdek kaynak yönetim sorgulama işlemleri de resmi kurumların kendi sayfalarından yapılabiliyor.

Personellerin her biri, bakanlık bünyesinde faaliyet gösterirken atanıp atanmadıklarıyla ilgili detaylara, ckysbweb.saglik.gov.tr adresinden erişilebilir olması sağlanıyor. Atamalar hakkındaki bilgiler sadece online erişime açık olan Sağlık Bakanlığı sayfasının özel panelinden yapılabiliyor.

Personel Görev Yeri Sorgulama

Personellerin görev yerlerini öğrenmeleri, hangi hastane veya hangi kurumda yer aldıkları hakkındaki tüm verilere saglik.gov.tr adresinde erişilebilir. E- devlet bünyesinde arama yapmak yerine, her personel kaydını kendi bünyesinde tutan bakanlık adresine giriş yapmanız gerekiyor. Kimlik doğrulama bölümünde T.C. kimlik numaranızı, güvenlik kodunu ve kimliğinizin seri numarasını girmeniz istenecektir. Bilgilerin üçünü birden girdiğinizde, alt kısımda yer alan “Sorgula” butonu da açılacaktır. Yeni sayfada zimmet sorgulama kaydı yazdırılmak istenirse yazıcıdan yazdırılabiliyor.

İLGİLİ İÇERİK:  Kapanmadan Kazan Başvuru

Zimmet Nasıl Sorgulanır?

Zimmet kaydının kişi için resmi kurumlarda tutulması nedeniyle, detaylarının öğrenilmesi için tek kuruluştan yararlanılabiliyor. Saglik.gov.tr aramasını yaparak, sistemde kayıtlı olan zimmet verilerini sizden istenen bilgileri girdiğinizde öğrenebilirsiniz. Zimmet sorgulama için açılan sayfaya elektronik devlet kapısı yerine ckysweb.saglik.gov.tr adresi üzerinden yedi gün yirmi dört saat boyunca güvenli şekilde ulaşabiliyorsunuz. Sistemde her bir vatandaşın verileri korunduğu gibi, verilerin sayfanın alt kısmında girilmesiyle birlikte hızlıca zimmet kaydına erişilmesi sağlanıyor.

Zimmet Kaydı Sorgulama

Zimmet sorgulama işlemlerinde resmi sitedeki üç farklı giriş türünden birini seçmeniz isteniyor. T.C. nüfus cüzdanı, T.C. yeni kimlik kartı, yabancı uyruk seçeneklerinden biriyle girişinizi yapabilirsiniz. İstenecek bilgiler arasında T.C. Kimlik numarası, Aile sıra numarası, Cilt numarası sadece eski T.C. kimlik cüzdanı için geçerlidir.

Yeni kimlik kartını kullanarak zimmet kaydını sorgulamak istediğinizde T.C. kimlik numarası, seri numarası ve güvenlik kodu bölümlerini doldurmanız istenir. Bu kısımları doldurduktan sonra “Sorgula” butonuna tıklayabilir ve tüm zimmet verileri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Eğer yabancı uyruklu bir vatandaşsanız, bu durumda girişinizi yapmak için T.C. kimlik numaranız, baba adınız, doğum tarihiniz ve güvenlik kodu bilgilerini girmeniz gerekecektir. Bilgilerin tümünü girdikten sonra “Sorgula” butonuna tıklayarak zimmet detayları hakkında bilgi alabilirsiniz.

İLGİLİ İÇERİK:  Koru Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here